You are here: Home » Główne newsy » Koniec serii meczów bez porażek. Genoa pokonuje Sassuolo

Koniec serii meczów bez porażek. Genoa pokonuje Sassuolo

W pierwszym w 2018 roku meczu CFC Genoa pokonała na Stadio Luigi Ferraris U.S. Sassuolo Calcio 1:0. Bramkę na wagę wygranej strzelił w 80.minucie Andrey Galabinov, który strzałem głową nie dał szans Andrei Consigliemu i umieścił piłkę w siatce.

Dla Neroverdich była to pierwsza porażka od czterech spotkań, w których to potrafili pokonać Inter Mediolan, Sampdorię, Crotonę i zremisować z Romą.

Spotkanie to było spotkaniem dwóch ligowych sąsiadów. Przed nim obie ekipy dzieliła różnica zaledwie trzech punktów. Na 16 miejscu plasowali się Gryfoni, a dwie pozycje wyżej znajdowała się ekipa z MAPEI Stadium.

W pierwszych minutach inicjatywa należała do gospodarzy tejże potyczki. W 5.minucie okazję do strzelenia bramki miał Andrea Bertolacci, ale kapitalnie zachował się Andrea Consigli. Z kolei podopieczni Beppe Iachiniego znakomitą okazję na wyjście na prowadzenie mieli tuż przed końcem pierwszej połowy, ale swojej okazji nie wykorzystał Francesco Acerbi.

Pierwsza połowa zakończyła się zatem wynikiem 0:0.

W drugim 45 minutach obie drużyny stwarzały sobie wiele okazji do strzelenia bramki, ale albo znakomicie bronili bramkarze, albo do umieszczenia piłki w siatce brakowało kilku centymetrów. Co się nie udawało przez 35 minut udało się w 80.minucie. Dośrodkowanie Davide Biraschiego na bramkę zamienił reprezentant Bułgarii, Andrey Galabinov, który popisał się mocnym uderzeniem głową.

W ostatnich minutach spotkania Sassuolo próbowało wyrównać jednak wynik nie uległ już zmianie i to Genoa sięgnęła po 5 wygraną w tym sezonie i zrównała się punktami ze swoim sobotnim rywalem.

06.01.2018, godz. 15:00, Stadio Luigi Ferraris

GENOA ? US SASSUOLO CALCIO 1:0 (0:0)

Bramki: Andrey Galabinov 80′,

Genoa (1-3-5-2): Perin ? Rossettini, Spoli, Zukanović ? Biraschi, Bertolacci, Brlek (76.min Lazovic), Rigoni, Laxalt ? Pandev (56.min Galabinov), Lapadula (84.min Omeonga)

Sassuolo Calcio (1-4-3-3): Consilgi ? Pol Lirola, Acerbi, Goldaniga, Peluso ? Missiroli (89.min Mazzitelli), Magnanelli, Duncan (82. Ragusa) ? Berardi, Falcinelli (65.min Matri), Politano

Żółte kartki: Rigoni, Zukanovic, Galabinov – Missiroli

Widzów: 18 639

Sędzia główny: Piero Giacomelli