You are here: Home » Główne newsy » Addio Europa League! Sassuolo przegrywa z Athletic Bilbao

Addio Europa League! Sassuolo przegrywa z Athletic Bilbao

W piątej kolejce Ligi Europy Sassuolo Calcio przegrało z ekipą Athletic Bilbao 2:3 (1:1). Tym samym Baskowie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. Z podobnego sukcesu w tej grupie cieszyć się może belgijski Genk, który pokonał Rapid Wiedeń 1:0 (1:0)

Athletic chciało zrewanżować się Sassuolo za porażkę w pierwszym meczu. Wtedy to po trafieniach Pola Liroli, Gregoire’a Defrela i Matteo Politano „Neroverdi” wygrali 3:0.

Jako pierwszy na listę w czwartkowy wieczór wpisał się Balenziaga, który samobójczym trafieniem pokonał Herrerina. W 10 minucie był juz remis. Wyrównujaće trafienie zaliczył Raul Garcia, który wykorzystał dośrodkowanie z narożnika Benata Etxebarrii.

Mimo wielu okazji do podwyższenia wyniku głównie ze strony Athletic, wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie. Trzynaście minut po przerwie na prowadzenie wyszli Hiszpanie. Tym razem Consigliego pokonał Aritz Aduriz.

W 79. minucie było już 3:1 dla gospodarzy. Wynik strzałem z ostrego kąta podwyższył Inigo Lekue. 360 sekund później przyjezdni odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób – strzelając bramkę. Herrerina pokonał strzałem z woleja Antonino Ragusa.

Na więcej gości nie było już stać i w efekcie Athletic zapewnił sobie awans. Ekipa z Bilbao ma na koncie 9 punktów. W ostatnim meczu tej grupy zmierzy się z Rapidem Wiedeń, a Sassuolo z belgijskim Genkiem, który również już zameldował się w następnej rundzie.

24 listopada, godz: 21:05 – Bilbao (San Mamés)

Athletic Bilbao – Sassuolo Calcio 3:2 (1:1)

Bramki: Raul Garcia 10′, Aritz Aduriz 58′, Inigo Lekue 83′, – Balenziaga 2′(s), Antonino Ragusa 83′,

Bilbao: Herrerin – Lekue, Yeray, Laporte, Balenziaga, Benat, San Jose, Williams (62′ Boveda), Raul Garcia, Muniain (72′ Rico), Aduriz (88′ Sabin)

Sassuolo: Consigli – Lirola, Cannavaro, Acerbi, Gazzola, Biondini (71′ Matri), Magnanelli, Pellegrini (70′ Missiroli), Ricci, Defrel (77′ Politano), Ragusa

Żółte kartki: Garcia, Aduriz, Laporte – Acerbi, Ragusa, Missiroli, Magnanelli

Sędziował: Viktor Kassai (Węgry)