You are here: Home » Główne newsy » Derby regionu Emilia-Romania dla Bolonii

Derby regionu Emilia-Romania dla Bolonii

W jednym z niedzielnych meczów 6.kolejki Serie A, Bologna FC pokonała na wyjeździe U.S. Sassuolo Calcio 0:1. Jedyną bramkę na wagę wygranej w derbach regionu Emilia-Romania strzelił Orji Okwonkwo.

Obie ekipy podchodziły do tego spotkania z chęcią przedłużenia passy meczów bez porażki. W poprzedniej serii gier Sassuolo pokonało Cagliari 1:0, a Bologna urwała punkty Interowi, remisując z nim 1:1.

Trzeba przyznać, że spotkanie to mocno rozczarowało i obie strony stworzyły w ciągu 90 minut niewiele sytuacji. Na pierwszą taką, która mogła by zmienić wynik spotkania kibice zebrani na MAPEI Stadium musieli poczekać do 46. minuty, kiedy to Rodrigo Palacio stanął przed okazją na strzelenie gola. Argentyński snajper nie wykorzystał jednak swojej próby.

Minuty mijały, a innych groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. Obraz gry uległ zmianie od 80.minuty, kiedy to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Francesco Magnanelli.

W 89. minucie goście dopięli swego, a jedyną bramkę zdobył Orji Okwonkwo. 19-latek plasowanym strzałem z prawej nogi pewnie wykorzystał akcję swoich kolegów.

Dla Bolonii jest to druga wygrana pod rząd. Sassuolo z kolei zanotowało 4 porażkę w sezonie.

24.09.2017, godz. 18:00 MAPEI Stadium ? Citta del Tricolore

US SASSUOLO ? BOLOGNA FC 0:1 (0:0)

Bramki: Orji Okwonkwo 89′,

Sassuolo: Consigli ? Cannavaro, Acerbi, Letschert, Lirola, Missiroli, Magnanelli, Duncan (59.min Sensi), Adjapong, Matri (70.min Falcinelli) , Berardi (79.min Biondini)

Bologna: Da Costa ? Gonzalez, Di Maio  (86. Okwonkwo), Helander, Masina, Donsah, Pulgar, Poli (88.min Taider), Mbaye, Verdi (70.min Petkovic),  Palacio.

Żółte kartki: Adjapong, Magnanelli – Pulgar, Poli, Okwonkwo, Donsah

Czerwona kartka: Magnanelli (80.min za drugą żółtą).

Widzów: 10805