You are here: Home » Główne newsy » Fiorentina nie daje żadnych szans Sassuolo

Fiorentina nie daje żadnych szans Sassuolo

W 15.kolejce włoskiej Serie A ACF Fiorentina wygrała na własnym stadionie z U.S. Sassuolo Calcio 3:0 (2:0). W niedzielne popołudnie bramki dla gospodarzy strzelili Giovanni Simeone, Jordan Veretout oraz Federico Chiesa.

Mimo wielu znakomitych okazji ze strony Violi w tym m.in. uderzenie głową Federico Chiesy kibice zebrani na Stadio Artemio Franchi pierwszą bramkę obejrzeli dopiero w 32.minucie.

Kapitalne dośrodkowanie Vincenta Luariniego na gola zamienił Giovanni Simeone, dla którego jest to piąte ligowe trafienie w sezonie.

Trzy minuty przed przerwą było już 2:0 dla Gigliatich. Asystę Cyrila Thereau na bramkę zamienił jego rodak, Jordan Veretout.

Po przerwie scenariusz gry nie uległ zmianie i to Fiorentina próbowała podwyższyć prowadzenie, jednak kapitalnie bronił Andrea Consigli. Co się nie udawało przez długie minuty, udało się w 71.minucie.

Bramkę nr.3 w niedzielne popołudnie dla Fiorentiny zdobył Federico Chiesa, który otrzymał podanie od Cyrila Thereau i delikatną podcinką pokonał goalkeepera gości.

Mimo kolejnych okazji wynik nie uległ zmianie i 3 punkty zostały we Florencji. Dzięki wygranej podopieczni Stefano Piolego awansowali na 7 miejsce w tabeli i do będącej na ostatnim premiowanym grą w europejskich pucharach miejscu Sampdorii tracą 5 punktów.

Z kolei Sassuolo pozostało na 16 miejscu w tabeli, jednak może z niego zostać strącone przez Genoę lub Hellas Verona. Obie drużyny zmierzą się jutro ze sobą na zakończenie 15.kolejki.

3.12, godz. 15:00, Stadio Artemio Franchi

ACF FIORENTINA ? US SASSUOLO 3:0 (2:0)

Bramki: Giovanni Simeone 32′, Jordan Veretout 42′, Federico Chiesa 71′,

Fiorentina: Sportiello ? Laurini (75.min Vitor Hugo), Pezzella, Astori, Biraghi ? Benassi, Badelj, Veretout ? Chiesa, Simeone (86.min Saponara), Thereau (75.min Babacar)

Sassuolo: Consigli ? Acerbi, Cannavaro, Goldaniga ? Peluso, Missiroli, Magnanelli, Gazzola (65.min Lirola) ? Politano (79.min Ragusa), Matri, Berardi (62.min Falcinelli)

Żółe kartki: Benassi – Berardi, Magnanelli, Cannavaro

Sędzia główny: Luca Banti