You are here: Home » Główne newsy » Fiorentina wygrywa na MAPEI Stadium

Fiorentina wygrywa na MAPEI Stadium

Fiorentina pokonała na wyjeździe Sassuolo Calcio w jednym ze środowych meczów 10.kolejki włoskiej ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla popularnej Violi zdobył w 81.minucie Nikola Milenković.

Obie ekipy podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia kompletu punktów.

Neroverdi w minionej serii gier pokonali Hellas Verona 1:0, przerywając w ten sposób serię trzech porażek pod rząd. Z kolei Fiorentina w ostatni weeekend przegrała z Lazio 1:2 po kontrowersyjnym golu Ciro Immobile.

Pierwszą poważną okazję na strzelenie bramki mieli goście środowej potyczki. Już w 3.minucie piłka po strzale Kevina-Prince Boatenga trafiła jednak w słupek.

W 24.minucie padł pierwszy gol tego wieczoru. Kapitalnym rajdem popisał się Jeremie Boga. Iworyjczyk ograł 4 piłkarzy Violi i pewnym strzałem nie dał szans Bartłomiejowi Drągowskiemu.

W pierwszych 45 minutach swoją drugą szansę na strzelenie bramki miał Prince-Boateng, jednak ostatecznie piłka nie trafiła do siatki.

W drugą połowę lepiej weszli podopieczni Vincenzo Montelli.

W 63.minucie Fiorentina doprowadziła do remisu. Po dośrodkowaniu w pole karne Lorenzo Venutiego, Gateano Castrovilli po strzale głową umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Andrea Consigliego.

W 81.minucie Fiorentina objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne, Gaetano Castrovilliego piłka trafiła pod nogi Nikoli Milenkovicia, a rosły stoper bez najmniejszych problemów pokonał Consigliego.

Kapitalną okazję na wyrównanie tuż przed końcem meczu miał Marlon Santos, jednak Brazylijczyk z bliska nie trafił do siatki.

Ostatecznie Fiorentina zdobyła komplet punktów i awansowała na 8 miejsce w tabeli. Sassuolo plasuje się na 15 pozycji, jednak zepchnąć może je SPAL, które przed sobą ma spotkanie z Milanem.

U.S. Sassuolo Calcio – ACF Fiorentina 1:2 (1:0)

Bramki: Jeremie Boga 24′, – Gaetano Castrovilli 63′, Nikola Milenkovic 81′,

Sassuolo: Consigli ? Peluso, Marlon, Romagna, Toljan ? Djuricic (57.Obiang), Magnanelli, Duncan (82.Traore) ? Boga, Berardi, Caputo (69.Defrel)

Fiorentina: Drągowski ? Venuti, Milenković, Pezzella, Dalbert ? Pulgar, Castrovilli, Benassi(87.Badelj) ? Sottil (61.Ghezzal), Boateng (75.Vlahovic), Chiesa

Żółe kartki: Caputo, Djuricic, Berardi – Venuti, Pezzella, Dalbert, Castrovilli