You are here: Home » Główne newsy » Genk ponownie wygrywa z Sassuolo

Genk ponownie wygrywa z Sassuolo

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy Sassuolo przegrało 0:2 z Racingiem Genk. Spotkanie zostało rozegrane w piątkowe południe, ze względu na warunki pogodowe, które uniemożliwiły jego rozegranie w czwartkowy wieczór.

Belgijski zespół podchodził do tego spotkania w roli faworyta i wygrana w tym meczu dawała mu awans do następnej rundy z 1 miejsca. Popularni „Neroverdi” już wcześniej zaprzepaścili swoje szanse na grę w fazie pucharowej.

Na pierwszą bramkę kibice zebrani na stadionie musieli czekać aż do 58. minuty. Wtedy to prowadzenie gościom zapewnił Brian Heynen, który wykorzystał podanie od Samatty.

W 80. minucie goście podwyższyli na 2:0. Tym razem do bramki Pegolo trafił Leonardo Trossard, któremu z kolei asystował Nikolaos Karelis.

Dzięki wygranej Genk awansował dalej z 1 miejsca z 12 punktami na koncie. Sassuolo zajęło ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem 5 „oczek”

9 grudnia 2016, godz: 12:30 – Stadio Citta del Tricolore

U.S. Sassuolo Calcio – K.R.C Genk 0:2 (0:0)

Bramki: Bryan Heynen 58′ Leandro Trossard 80′,

Sassuolo: Pegolo, Lirola, Antei, Cannavaro, Acerbi, Mazzitelli, Missiroli (46. Pellegrini), Adjapong, Caputo (74. Magnanelli), Matri, Ragusa (46. Ricci)

Genk: Jackers, Walsh, Brabec, Dewaest, Castagne, Ndidi, Heynen (89. Yao Kumordzi), Trossard, Samata, Bailey (81. Buffel) , Karelis (90. Sabak)

Żółte kartki: Mazzitelli