You are here: Home » Główne newsy » Hellas wywozi 3 punkty z Mapei Stadium

Hellas wywozi 3 punkty z Mapei Stadium

W sobotnim meczu czternastej kolejki włoskiej Serie A, Hellas Verona pokonał na wyjeździe U.S. Sassuolo Calcio 2:0. Bramki dla Gialloblu zdobyli Bruno Zuculini oraz Daniele Verde. Beniaminek wygrał drugie ligowe spotkanie i po raz pierwszy w tym sezonie zdobył komplet punktów na wyjeździe.

Pierwszą dobrą okazję już w 5.minucie miał Alessandro Matri, który po ograniu obrońców Hellasu oddał strzał na bramkę Nicolasa, jednak piłka po jego strzale minęła okienko bramki gości o około pół metra.

Kilkanaście minut później, a dokładnie w 22.minucie meczu Hellas cieszył się z prowadzenia. Brun Zuculini pewnie wykorzystał podanie od Alessio Cerciego i uderzeniem piętą zaskoczył Andrea Consigliego.

W 31.minucie meczu goście podwyższyli prowadzenie. Brazylijczyk Romulo posłał długą piłkę do wychodzącego na wolne pole Daniele Verdiego, który nie był na spalonym, a on nie zmarnował sytuacji sam na sam.

Mimo wielu okazji zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie Sassuolo nie udało się nawiązać kontaktu i strzelić bramki. W trafieniu do siatki rywali nie pomogła nawet czerwona kartka Thomasa Heurtaux, który w 67.minucie musiał opuścić murawę za drugą żółtą kartkę.

Z końcowym gwizdkiem 3 punkty powędrowały do Hellasu, który znajduje się w strefie spadkowej i traci 1 punkt do 17. Genoi. Sassuolo natomiast jest na 16 pozycji z 2 punktami przewagi nad swoim niedzielnym rywalem.

25.11, godz. 18:00, Mapei Stadium ? Citt? del Tricolore

US SASSUOLO ? HELLAS WERONA 0:2 (0:2)

Bramki: Bruno Zuculini 22′, Daniele Verde 31′,

Sassuolo: Consigli ? Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso ? Biondini (61.min Mazzitelli), Magnanelli (61.min Falcinelli), Missiroli ? Berardi (75.min Scamacca), Matri, Politano

Hellas: Nicolas ? Fares, Caracciolo, Heurtaux, Caceres ? Verde (80.min Souprayen), Buchel, B. Zuculini, Romulo ? Cerci (61.min Pazzini, 87.min Bessa), Valoti

Sędzia główny: Paolo Valeri

Żółte kartki: Thomas Heurtaux, Mohamed Fares

Czerwona kartka: Thomas Heurtaux (67.min za drugą żółtą)