You are here: Home » Główne newsy » Inter na kolanach po raz drugi! Sassuolo wygrywa na Stadio Giuseppe Meazza

Inter na kolanach po raz drugi! Sassuolo wygrywa na Stadio Giuseppe Meazza

W drugim sobotnim meczu przedostatniej kolejki Serie A, Inter Mediolan przegrał na własnym stadionie z U.S. Sassuolo Calcio 1:2, przez co znacznie oddalił się od zajęcia 4 miejsca w lidze uprawniającego do gry w Lidze Mistrzów.

Popularni Nerazzurri by znaleźć się w przyszłej edycji Champions League musieli pokonać w sobotnie popołudnie Neroverdich oraz w ostatniej kolejce zaplanowanej na 20 maja wygrać z bezpośrednim rywalem o tą lokatę tj. S.S. Lazio Rzym.

Z kolei podopieczni Beppe Iachiniego po wygranej w ostatniej serii gier z Sampdorią Genoa (1:0) zapewnili sobie utrzymanie w Serie A i do sobotniego spotkania podchodzili bez nerwów związanych z walką o ligowy byt.

Od pierwszych minut spotkania piłkarze obu klubów mieli szanse na strzelenie bramek. Swoje okazje na danie prowadzenia mieli chociażby Ivan Perisic, czy Marcelo Brozovic dla gospodarzy, a z drugiej strony Simone Missiroli oraz Domenico Berardi.

W 25.minucie mieliśmy małą niespodziankę gdyż prowadzenie objęli goście, a na listę strzelców wpisał się będący w znakomitej wręcz formie Matteo Politano, który strzałem z rzutu wolnego pewnie pokonał Samira Handanovicia.

W 32.minucie mógłbyć już remis, jednak na wysokości zadania stanął Andrea Consigli, który nie dał pokonać się Marcelo Brozoviciowi. W następnych minutach przed szansami na strzelenie bramkami stawali Rafinha, ponownie Brozovic, a w 44.minucie na listę strzelców mógł wpisać się Mauro Icardi, jednak ponownie kapitalnie spisał się Consigli.

W pierwszej połowie nie padły już bramki, a początek drugiej odsłony należał do gości. W 50.minucie w wybornej okazji znalazł się Alfred Duncan, lecz swoimi umiejętnościami popisał się Handanovic.

Minuty mijały, obie ekipy miały swoje szanse i chciały trafić do bramki rywali. W 72. minucie sensacja była coraz bliżej, gdyż to gościom ponownie udało się umieścić piłkę w siatce Interu. Kapitalnym strzałem z przed pola karnego popisał się Domenico Berardi, a słoweński bramkarz mediolańczyków nie miał nic do powiedzenia.

Mimo przegrywania 0:2, mediolańczycy nie poddawali się i napierali na bramkę The Black and Greens. Co się nie udało kolegom udało się Rafinhi, który w 80.minucie strzelił kontaktowego gola.

Mimo przedłużenia spotkania o 6 minut, Interowi nie udało się już doprowadzić do wyrównania i po raz drugi w tym sezonie Sassuolo pokonało niebiesko-czarnych. Ta porażka oznacza, że Liga Mistrzów mocno oddaliła się od podopiecznych Luciano Spallettiego.

12.05.2018, godz. 20:45 Stadio Giuseppe Meazza

INTER MEDIOLAN ? US SASSUOLO 1:2 (0:1)

Bramki: Rafinha 80′, – Matteo Politano 25′, Domenico Berardi 72′,

INTER (4-2-3-1): Handanovic ? Cancelo, Ranocchia (76.min Valero), Skriniar, D?Ambrosio ? Vecino (71.min Eder), Brozovic ? Candreva (58.min Karamoh), Rafinha, Perisic, Icardi

SASSUOLO (3-5-2): Consigli ? Lemos (87.min Letschert), Acerbi, Dell?Orco ? Adjapong, Missiroli, Magnanelli, Duncan, Rogerio ? Berardi (79.min Ragusa), Politano (71.min Babacar)

Żółte kartki: Brozovic – Berardi, Lemos

Widzów: 66876

Arbiter główny: Rosario Abisso