You are here: Home » Główne newsy » Juventus wygrywa na MAPEI Stadium

Juventus wygrywa na MAPEI Stadium

Juventus FC pokonał na wyjeździe Sassuolo Calcio 2:0 w 22.kolejce Serie A i umocnił się na prowadzeniu. Nad drugą w tabeli Romą ma obecnie 4 punkty przewagi.

Stara Dama bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Już w dziewiątej minucie prowadziła 1:0, po bramce Gonzalo Higuaina, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie Alexa Sandro. Juventus cały czas przeważał, a drugą bramkę w 26.minucie strzelił Sami Khedira, któremu tym razem asystował „El Pipita”.

W 53.minucie mogłoby 3:0 dla gości. Blisko zdobucia bramki był bowiem Paulo Dybala, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Swoje szanse mieli również piłkarze Sassuolo, jednak zarówno Matri jak i Politano przegrali pojedynki ze świetnie spisującym się Buffonem.

Mimo wielu innych okazji wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

U.S Sassuolo Calcio – Juventus FC 0:2 (0:2)

Bramki: Gonzalo Higauin 9′, Sami Khedira 26′,

Sassuolo: Consigli, Antei, Cannavaro, Acerbi, Peluso, Mazzitelli (58. Duncan), Pellegrini (59. Defrel), Aquilani, Berardi, Matri (75. Ragusa), Politano

Juventus: Buffon, A.Sandro, Chiellini, Bonucci, Lichsteiner, Pjanic, Khedira, Mandzukic, Dybala (77. Pjaca), Cuadrado (83. Rincon), Higuain,