You are here: Home » Główne newsy » Kalinić prowadzi Violę do wygranej

Kalinić prowadzi Violę do wygranej

W pierwszym poniedziałkowym meczu Serie A Fiorentina pokonała na własnym stadionie Sassuolo 2:1. Do zwycięstwa popularną „Violę” poprowadził Nikola Kalinic, który popisał się doppiettą. Jedyną bramkę dla gości zdobył Francesco Acerbi.

Pierwsze trafienie w poniedziałkowym spotkaniu obejrzeliśmy już w 10.minucie, kiedy to Kalinic wykorzystał podanie od swojego rodaka Milana Badelja. Andrea Consigli nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

W 40.minucie Fiorentina podwyższyła prowadzenie. Kapitalnym technicznie uderzeniem piętą Consigliego ponownie pokonał Kalinić, którego tym razem obsłużył Federico Chiesa.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugich 45 minutach mimo okazji z obu stron, to Sassuolo było bliżej strzelenia bramki. W 76.minucie bramkarza Fiorentiny w zamieszaniu w polu karnym pokonał Francesco Acerbi.

Więcej bramek nie padło, a 3 punkty zostały na Artemio Franchi.