You are here: Home » Główne newsy » Lazio drugi raz w tym sezonie lepsze od Sassuolo

Lazio drugi raz w tym sezonie lepsze od Sassuolo

W pierwszym sobotnim spotkaniu 30.kolejki Serie A Lazio Rzym pokonało na MAPEI Stadium Sassuolo Calcio 2:1 (1:1). W pierwszej połowie prowadzeniem piłkarzom Eusebio Di Francesco dał Domenico Berardi, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wyrównał tuż przed przerwą Ciro Immobile, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył..Francesco Acerbi, który skierował piłkę do własnej bramki.

Lazio podchodziło do tego spotkania z chęcia zdobycia kolejnych trzech punktów po remisie w ostatniej kolejce z Cagliari. Z kolei „Neroverdi” chcieli przerwać złą passę czterech kolejnych meczów bez wygranej.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie po kilka dobrych sytuacji, a pierwsza bramka padła w 26.minucie. Bramkarz gości Thomas Strakosha sfaulował w polu karnym Domenico Berardiego, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał „jedenastkę”.

120 sekund później powinno być 2:0, jednak w sytuacji sam na sam Defrel nie trafił w bramkę posyłając piłke obok słupka.

Tuż przed przerwą Lazio udało się doprowadzić do wyrównania. Podanie Felipe Andersona pewnie wykorzystał Ciro Immobile i w 42.minucie mieliśmy 1:1.

Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut Immobile mógł dać prowadzenie Lazio, jednak piłkarze Sassuolo interwencjami na linii bramkowej nie dali wbić sobie drugiego gola.

W drugich trzech kwadransach coraz poważniej na bramkę gospodarzy nacierało Lazio. Na bramkę Andrei Consigliego groźnie uderzali Immobile i Stefan De Vrij.

W 83.minucie ataki klubu ze stolicy Włoch przyniosły efekt. Wówczas w jednej z akcji piłkę do własnej bramki skierował niefortunnie Francesco Acerbi.

W jednej z ostatnich akcji meczu mógł paść remis, jednak piłka po strzale Lorenzo Pellegriniego zatrzymała się na słupku albańskiego bramkarza Lazio i ostatecznie 3 „oczka” pojechały do Rzymu.

U.S. Sassuolo Calcio – S.S. Lazio Rzym 1:2 (1:1)

Bramki: Domenico Berardi 26′ (k), – Ciro Immobile 42′, Francesco Acerbi 83′ (s),

Sassuolo: Consigli, Lirola, Cannavaro, Acerbi, Dell’Orco, Pellegrini, Aquilani, Missiroli (64. Duncan), Berardi, Defrel (70. Matri), Politano (85. Ragusa)

Lazio: Strakosha, Radu, Hoedt (58. Lukaku), De Vrij, Patric, Milinkovic – Savic, Biglia, Parolo, Lulic (58. Keita), Immobile, Anderson (79. Lombardi)

Żółte kartki: Pellegrini, Lirola – Lulic, Strakosha, Hoedt, Keita

Widzów: 11 000

Sędzia: Piero Giacomelli