You are here: Home » Główne newsy » Lazio rozbiło Sassuolo

Lazio rozbiło Sassuolo

Lazio rozbiło u siebie Sassuolo

W jednym z niedzielnych meczów 7.kolejki Serie Lazio rozbiło na własnym stadionie Sassuolo aż 6:1. Kapitalne zawody rozegrali Luis Alberto i Marco Parolo, którzy popisali się doppiettą. Do bramki Andrei Consigliego trafili również Stefan de Vrij, który wykorzystał podanie od wspomnianego Alberto oraz Ciro Immobile, który z kolei pewnie wykorzystał rzut karny. Jedyne trafienie dla Neroverdich zaliczył również strzałem z wapna, Domenico Berardi.

Pierwsze przynajmniej pół godziny nie wskazywało, że piłkarze Sassuolo będą skazani na pożarcie przez biancocelestich. W 15 minucie Stefano Sensi mógł dać prowadzenie gościom, jednak fatalnie przestrzelił.

Co nie udało się Sensiemu udało się Domenico Berardiemu. W 27.minucie zdaniem arbitra Alessandro Matri był faulowany w polu karnym i podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił wspomniany Berardi.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem Sassuolo, gospodarze otrzymali rzut wolny po faulu Sensiego i mieliśmy remis. Kapitalnie uderzył bowiem Luis Alberto, który strzałem w okienko nie dał żadnych szans Consigliemu.

Po 45 minutach na tablicy widniał zatem remis 1:1 i nic nie wskazywało, że w drugiej połowie Lazio urządzi sobie prawdziwe strzelanie.

Od 45 do 64, a właściwie do 69 minuty gospodarze zdobyli aż 5 bramek. Najpierw w 56.minucie strzałem głową bramkarza Sassuolo pokonał De Vrij.

Kilkadziesiąt sekund później było już 3:1, a drugi raz do siatki rywali trafił Luis Alberto.

Obrona Neroverdich tego popołudnia wyglądała fatalnie. W 64.minucie w szesnastkę rywali wbiegł Marco Parolo, który pewnie pokonał bramkarza rywali. Pięć minut później ten sam piłkarz skompletował doppiettę.

W 81.minucie Sassuolo dobił Ciro Immobile, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Ostatecznie mecz zakończył się pogromem Lazio 6:1

SS Lazio – US Sassuolo 6:1 (1:1)

Bramki: Luis Alberto 45′, 58′, Stefan de Vrij 53′, Marco Parolo 64′, 69′, Ciro Immobile 81′(k) – Domenico Berardi 27′(k)

Lazio: Strakosha, Patric, de Vrij (66.min Luiz Felipe), Radu (86.min Mauricio), Marusic, Parolo, Leiva, Milinkovic-Savic, Lulic, Immobile, Luis Alberto (72.min Nani)

Sassuolo: Consigli, Acerbi, Cannavaro, Letschert (21.min Peluso, 43.min Mazzitelli), Adjapong, Duncan, Missiroli (59. min Politano), Sensi, Lirola, Matri, Berardi

Żółte kartki: de Vrij, Immobile – Berardi, Adjapong, Sensi

Sędzia: Fabio Maresca