You are here: Home » Główne newsy » Milan wygrywa z Sassuolo po samobóju Liroli

Milan wygrywa z Sassuolo po samobóju Liroli

W jednym z sobotnich meczów 26.kolejki AC Milan pokonał na San Siro U.S. Sassuolo Calcio. Dzięki czwartej wygranej z rzędu Rossoneri awansowali na trzecie miejsce w tabeli Serie A.

Podopieczni Gennaro Gattuso podchodzili do tego spotkania z serią 3 wygranych spotkań. W minionej kampanii pewnie pokonali Empoli 3:0. Neroverdi natomiast po wpadce z Empoli w ostatniej serii gier zremisowali ze SPAL 1:1.

Lepiej w spotkanie to weszli gospodarze. W 10.minucie strzał na bramkę Sassuolo oddał Krzysztof Piątek, jednak jego uderzenie było za słabe i Andrea Consigli nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Znakomitą okazję na strzelenie bramki dla Sassuolo miał Filip Djuricić, ale czujnie zachował się Gianluigi Donnarumma, a piłka ostatecznie została wybita na rzut rożny.

W 35.minucie padła jak się później okazało jedyna bramka w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hakana Calhanoglu, walczący z Matteo Musacchio Pol Lirola skierował piłkę do własnej siatki.

Kilka minut później, a dokładnie w 40.minucie mogło być 1:1, jednak piłka po strzale Jeremiego Bogi trafiła w słupek bramki Il Diavolo.

W drugiej odsłonie Sassuolo dążyło do wyrównania, a przed szansą stanął Manuel Locatelli. Od 64.minuty Czarno-Zieloni zostali zmuszeni do gry w 10. Katastrofalny błąd popełnił bowiem Andrea Consigli, który następnie sfaulował Krzysztofa Piątka i za czerwoną kartkę wyleciał z boiska.

W następnych minutach Milan szukał swoich szans na podwyższenie wyniku, a dwie miał Franck Kessie, który jednak najpierw uderzył prosto w Gianlucę Pegolo, a za drugim razem uderzył niecelnie.

Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie i Milan pokonał osłabione Sassuolo 1:0.

AC Milan ? US Sassuolo 1:0 (1:0)

Bramki: Pol Lirola 35′ (s),

żółte kartki: Bakayoko, Paqueta, Rodriguez – wszyscy Milan.

czerwona kartka: Consigli 64′ (Sassuolo)

Milan: G. Donnarumma ? Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez ? Kessie, Bakayoko (56′ Biglia), Paqueta (73′ Castillejo) ? Suso, Piątek (84′ Cutrone), Calhanoglu

Sassuolo: Consigli ? Lirola, Demiral, Ferrari, Peluso ? Locatelli (63′ Bourabia), Magnanelli (68′ Pegolo), Sensi ? Berardi, Djuricić (74′ Matri), Boga

Widzów: 61462

Sędzia główny: Paolo Valeri