You are here: Home » Główne newsy » Napoli wygrywa z Sassuolo po bramkach Ounasa i Insigne

Napoli wygrywa z Sassuolo po bramkach Ounasa i Insigne

W przedostatnim meczu 8.kolejki Serie SSC Napoli wygrało na własnym stadionie z U.S. Sassuolo Calcio, Sassuolo, które podchodziło do tego meczu z chęcią zmazania plamy po porażce z Milanem aż 1:4.

Z kolei Partenopei po wygranej w Lidze Mistrzów z Liverpoolem chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę z Juventusem 3:1.

Szkoleniowiec Napoli, Carlo Ancelotti pozwolił w tym spotkaniu zagrać od pierwszej minuty takim piłkarzom jak Simone Verdi, Marko Rog czy Adam Ounas. Roberto De Zerbi natomiast po raz kolejny dokonał rotacji w wyjściowym składzie i na ławce rezerwowych posadził chociażby Domenico Berardiego.

W spotkanie to o wiele lepiej weszli gospodarze. Już w czwartej minucie spotkania znakomicie zachował się Ounas, który wykorzystał błąd obrony rywali i kapitalnym uderzeniem z lewej nogi pokonał Andrea Consigliego.

W 27.minucie kolejną znakomitą okazję mieli piłkarze Napoli, a dokładnie Piotr Zieliński, który jednak w sytuacji sam na sam z Consiglim trafił wprost w niego i zaprzepaścił szansę na zmianę rezultatu.

Mimo innych prób w tym Filipa Djuricicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej odsłonie meczu swoje szanse na strzelenie bramki mieli chociażby Insigne czy Berardi, jednak zarówno przy pierwszym jak i drugim strzale znakomicie zachowali się bramkarze obu ekip.

W 73.minucie było już 2:0 dla Napoli. Po minięciu rywali Elseid Hysaj wyłożył piłkę przed pole karne Insigne, a ten kapitalnym uderzeniem w samo okienko pokonał Consigliego i neapolitańczycy prowadzili już 2:0.

W końcówce meczu czerwoną kartkę za faul obejrzał Rogerio i Sassuolo skończyło zawody grając w 10.

SSC Napoli – US Sassuolo 2:0 (1:0)

Bramki: Adam Ounas 4′, Lorenzo Insigne 73′,

Napoli: Ospina ? Malcuit, Koulibaly, Albiol, Hysaj, Rog, Diawara (58′ Allan), P. Zieliński, Verdi (71. Callejon), D. Mertens, Ounas (53. L. Insigne)

Sassuolo: Consigli ? Marlon, G. M. Ferrari, Magnani, Lirola, Magnanelli, Locatelli (46′ Bourabia), Rogerio, Boga (46′ D. Berardi), Boateng (71′ Babacar), Djuricić.

Żółte kartki: Diawara, Koulibaly – Locatelli, Consigli

Czerwona kartka: Rogerio 88′ za faul.

Sędzia główny: Marco Di Bello