You are here: Home » Główne newsy » Podział punktów na MAPEI Stadium

Podział punktów na MAPEI Stadium

U.S. Sassuolo Calcio zremisowało u siebie z SSC Napoli 2:2 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 33.kolejki Serie A. Zespół Maurizio Sarriego przegrywał do 85.minuty 1:2, jednak remis gościom uratował Arkadiusz Milik, dla którego jest to pierwszy gol od ponad pół roku.

Piłkarze „Partenopei” wiedzieli, że muszą wygrać to spotkanie by gonić drugą w tabeli AS Romę. Brak zwycięstwa przy wygranej Romy z Pescarą sprawi, że „Giallorossi” po tej serii gier odskoczą na 4 punkty.

Najlepszą sytuację na strzelenie bramki miał w 31.minucie Callejon, który strzałem z ostrego kąta obił słupek bramki strzeżonej przez Andree Consigliego.

Początek drugiej połowy należał do Napoli. W 52.minucie piłkę do siatki gospodarzy skierował Dries Mertens, który wykorzystał dośrodkowanie od Jose Callejona i pewnie uderzył głową.

W 59.minucie mieliśmy już jednak 1:1. Katastrofalny błąd popełnił Marek Hamsik, który zbyt lekko podał piłkę głową do Pepe Reiny i Domenico Berardi przejął ją i skierował do pustej bramki.

W kolejnych minutach kapitalne okazje miało Napoli. Najpierw Mertens trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, a następnie Lorenzo Insigne obił słupek po strzale z pola karnego.

W spotkaniu tym po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że „nie wykorzystane sytuacje się mszczą”. Po nawałnicy ze strony gości w 80.minucie mieliśmy już 2:1 dla „Neroverdich”. Tym razem Reinę pokonał Luca Mazzitelli, który otrzymał piłkę od Antonino Ragusy i strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce.

W 85.minucie mieliśmy już 2:2. Bramkę po rzucie rożnym strzelił Arkadiusz Milik, dla którego jest to pierwsze trafienie od ponad 200 dni.

W doliczonym czasie gry piłkarze gości domagali się rzutu karnego za zagranie ręką Cannavaro, ale powtórki pokazały, że obrońca Sassuolo odbił piłkę głową. Słusznie za tem sędzia nie podytkował rzutu karnego i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

U.S. Sassuolo Calcio – SSC Napoli 2:2 (0:0)

Bramki: Domenico Berardi 59′, Luca Mazzitelli 80′, – Dries Mertens 52′, Arkadiusz Milik 84′,

Sassuolo: Consigli, Lirola, Cannavaro, Acerbi, Dell’Orco, Pellegrini (46.Mazzitelli), Sensi, Duncan, Berardi (79.Ricci), Defrel (46.Matri), Ragusa

Napoli: Reina, Strinic (85.Ghoulam), Koulibaly, Albiol, Hysaj, Hamsik, Jorginho (81.Milik), Allan (69.Zieliński), Insigne, Mertens, Callejon

Żółte kartki: Mazzitelli, Sensi, Duncan – Strinic

Widzów: 12 000

Sędzia: Antonio Damato