You are here: Home » Główne newsy » Politano daje wygraną i utrzymanie Sassuolo

Politano daje wygraną i utrzymanie Sassuolo

Politano daje wygraną i utrzymanie Sassuolo!

W jednym z niedzielnych meczów 36.kolejki Serie A, walczące o utrzymanie w Serie A, U.S. Sassuolo pokonało na własnym stadionie UC Sampdorię Genoa 1:0, czym zapewniło sobie utrzymanie we włoskiej elicie.

Dla obu ekip spotkanie to było bardzo ważne. Neroverdi dzięki wygranej mogli zapewnić sobie utrzymanie we włoskiej ekstraklasie. Z kolei Blucerchiati nie tylko chcieli zrewanżować się za jesienną porażkę (1:0), ale również chcieli odnieść drugie zwycięstwo z rzędu i gonić Milan, który w sobotę rozbił Hellas Verona 4:1 i umocnił się na 6 pozycji.

Zdecydowanie o wiele lepiej w spotkanie to weszli podopieczni Beppe Iachiniego. Swoje okazje na strzelenie bramek w pierwszej odsłonie mieli chociażby Domenico Berardi, czy Simone Missiroli jednak za każdym razem znakomicie interweniował Emiliano Viviano.

Warty odnotowania jest fakt, że w 20.minucie kontuzji doznał Cristian Dell’Orco, a w jego miejsce na murawie pojawił się Federico Peluso.

Po zmianie stron pierwsza groźna okazję w 64.minucie mieli Neroverdi, a dokładnie Matteo Politano, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę gości. Cztery minuty później najlepszy piłkarz Sassuolo w obecnym sezonie był już o wiele skuteczniejszy. Skrzydłowy The Black and Greens pewnie wykorzystał podanie od Alfreda Duncana i strzałem z ostrego kąta pokonał Viviano.

W 71.minucie Sampdoria mogła wyrównać za sprawą Joachima Andersena, jednak obrońcę Blucerchiatich pewnie zatrzymał Simone Missiroli.

Do końca spotkania mimo okazji wynik nie uległ zmianie i Sassuolo sięgnęło po 3 punkty, jednocześnie przedłużając serię do 6 meczów bez porażki na własnym stadionie, a co najważniejsze zapewniło sobie utrzymanie w Serie A. Z kolei Sampdoria pogrzebała swoje szanse na grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

06.05.2018, godz. 18:00, Mapei Stadium ? Citt? del Tricolore

Sassuolo vs Sampdoria 1:0 (0:0)

Bramki: Matteo Politano 68′,

Sassuolo: (3-5-2) Consigli ? Lemos, Acerbi, Dell’Orco (20.min Peluso) ? Adjapong, Missiroli, Sensi, Duncan, Rogerio ? Berardi (88.min Ragusa), Politano (73.min Babacar)

Sampdoria: (4-3-1-2) Viviano ? Bereszyński, Silverstre, Andersen, Sala ? Torreira, Barreto (46.min Ramirez), Linetty ? Praet (85.min Stijepovic) ? Kownacki, Quagliarella (66.min Caprari)

Żółte kartki: Peluso – Ramirez

Widzów: 10 483

Arbiter główny: Federico La Penna