You are here: Home » Główne newsy » Roma wygrywa z Sassuolo

Roma wygrywa z Sassuolo

W przedostatnim niedzielnym meczu 3.kolejki Serie AS Roma pokonała na własnym stadionie U.S. Sassuolo Calcio 4:2. Dla Giallorossich jest to pierwsza wygrana w obecnym sezonie.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 12.minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lorenzo Pellegriniego strzałem głową piłkę w siatce umieścił Bryan Cristante.

Neroverdi w odpowiedzi strzelili bramkę, jednak nie została ona uznana. Po strzale Gregoire’a Defrela piłka trafiła w słupek, następnie trafiła pod nogi Francesco Caputo, który dobił strzał El Bandita, jednak popularny Ciccio był na spalonym.

W 19.minucie było już 2:0 dla Romy. Wówczas dośrodkowanie Aleksandara Kolarova w pole karne na bramkę zamienił Edin Džeko.

Zaledwie 3.minuty później było już 3:0 dla Il Lupich. Premierowe trafienie na Stadio Olimpico zaliczył Henrikh Mkhitaryan, któremu asystował Lorenzo Pellegrini.

W 33.minucie piłkarze Romy po raz kolejny trafili do siatki rywali. Długim podaniem od..Lorenzo Pellegriniego został uruchomiony Justin Kluivert, który w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Andrea Consigliemu i pewnym strzałem zdobył 4 bramkę w tym meczu.

Znakomite okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze rozgrywający kapitalne spotkanie Lorenzo Pellegrini i Edin Džeko. Pierwszy z nich trafił jednak w słupek, a drugi w poprzeczkę.

W 53.minucie Sassuolo zdobyło bramkę na 1:4. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się bowiem Domenico Berardi.

Dwadzieścia minut później było już tylko 2:4. Drugą bramkę w tym meczu, a 5 w sezonie strzelił Domenico Berardi.

Mimo wielu okazji wynik spotkania nie uległ już zmianie i to popularne Wilki cieszyły się z pierwszego kompletu oczek w tym sezonie.

AS Roma ? US Sassuolo 4:2 (4:0)

Bramki: Bryan Cristante 12′, Edin Dzeko 19′, Henrikh Mkhitaryan 22′, Justin Kluivert 33′, – Domenico Berardi 53′, 72′,

Roma: Pau Lopez ? Florenzi (73.Spinazzola), Mancini, Fazio, Kolarov ? Veretout, Pellegrini (84.Pastore), Kluivert (72.Zaniolo), Cristante, Mkhitaryan ? Dzeko

Sassuolo: Consigli ? Peluso (70.Muldur), Chiriches, Ferrari G., Peluso ? Obiang, Locatelli (46.Toljan), Duncan (84.Traore) ? Defrel, Berardi, Caputo.

Żółte kartki: Pellegrini ? Obiang, Toljan

Widzów: 34407

Arbiter główny: Daniele Chiffi