You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo na remis z Cagliari

Sassuolo na remis z Cagliari

W jednym z niedzielnych spotkań 2.kolejki Serie A, Cagliari Calcio zremisowało na własnym stadionie z U.S. Sassuolo Calcio 2:2.

Dzięki inauguracyjnej wygranej z Interem Mediolan, Neroverdi podchodzili do niedzielnej potyczki w roli faworytów. Dodatkowo za ekipą gości przemawia korzystny bilans z ekipą z Sardegna Arena, chociażby z minionej kampanii.

W zeszłym sezonie Czarno-Zieloni wygrali 1:0 i zremisowali 0:0 z Cagliari.

Teraz podopieczni Roberto De Zerbego liczyli na kolejny komplet oczek. Z kolei popularni Rossoblu chcieli przerwać złą passę i dodatkowo zrewanżować się przed własną publicznością za porażkę w 1.kolejce z Empoli 2:0.

Zdecydowanie lepiej w spotkanie to weszli podopieczni Rolando Marana, którzy już w 10.minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Simone Padoina na bramkę strzałem głową zamienił Leonardo Pavoletti.

Minuty mijały, a oba kluby szukały swoich szans. Najpoważniejszą w kolejnych minutach miał Artur Ionita, który był bliski podwyższenia wyniku, jednak piłka po jego strzale głową minęła bramkę Andrea Consigliego.

Pierwsza połowa zakończyła się zatem prowadzeniem gospodarzy 1:0. W pierwszych minutach drugiej odsłony górą jednak okazało się Sassuolo, któremu udało się wyrównać za sprawą Domenico Berardiego, który wykorzystał długie podanie od Stefano Sensiego, uciekł obrońcom gospodarzy i pewnym strzałem pokonał Alessio Cragno.

W 73.minucie po raz drugi na prowadzenie tego wieczoru wyszło Cagliari, a ponownie do siatki rywali i ponownie po strzale głową trafił były wieloletni zawodnik Sassuolo, Leonardo Pavoletti, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Darijo Srny.

Sassuolo szukało swoich szans na wyrównanie, a probówali m.in. Berardi, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego minęła bramkę Cragno.

W 92.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał debiutujący w Sassuolo, Marlon Santos.

Gdy wydawało się, że 3 punkty zostaną na Sardegna Arena, Luca J. Pairetto podyktował po konsultacji z VAR rzut karny dla gości. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Romagnę, jedenastkę na swoją pierwszą bramkę w Serie A zamienił Kevin-Prince Boateng.

Spotkanie to zakończyło się zatem podziałem punktów i po 2.kolejkach Sassuolo ma na swoim koncie 4 punkty, natomiast Cagliari 1.

Cagliari Calcio – Sassuolo Calcio 2:2 (1:0)

Bramki: Leonardo Pavoletti 10′, 73′ – Domenico Berardi 53′, Kevin-Prince Boateng 90+ (k)’,

CAGLIARI (4-3-1-2): Cragno; Srna, Romagna, Klavan, Padoin; Dessena, Cigarini (71.min Bradaric), Barella; Ionita (85.min Farago); Sau (71.min Farias), Pavoletti.

SASSUOLO (4-3-3): Consigli; Lirola (79.min Babacar), Magnani, G.Ferrari, Marlon; Sensi (57.min Rogerio), Locatelli, Duncan; Berardi, Boateng, Di Francesco (69.min Boga).

Żółte kartki: Barella, Cigarini, Ionita, Romagna – Locatelli, Marlon, Boateng,

Czerwona kartka: Marlon (90+ za faul i drugą żółtą)

Sędzia główny: Luca J. Pairetto