You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo pewnie pokonuje Cagliari

Sassuolo pewnie pokonuje Cagliari

W jednym z sobotnich meczów 21.kolejki Serie A, U.S. Sassuolo Calcio pewnie wygrało na własnym stadionie z Cagliari Calcio 3:0.

Podopieczni Roberto De Zerbiego podchodzili do tego meczu z chęcią zdobycia kompletu punktów pierwszy raz od 16 grudnia, kiedy to pokonali 0:2 Frosinone. Przez ten ponad miesiąc czasu Neroverdi w pięciu meczach zanotowali 2 remisy (z Torino i Interem) oraz 2 porażki (z Romą 3:1 i z Atalantą aż 2:6).

Z kolei piłkarze Cagliari po wygranej w święta Bożego Narodzenia z Genoą przegrali przed nowym rokiem z Udinese 2:0 i zremisowali z Empoli 2:2.

Lepiej w spotkanie to weszli gospodarze sobotniej potyczki, bo już w 9.minucie objęli prowadzenie za sprawą Manuela Locatelliego, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości dobijając strzał Domenico Berardiego.

Kapitalną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Medhi Bourabia jednak piłkę po jego strzale z rzutu wolnego tuż nad poprzeczkę przeniósł Alessio Cragno.

Tuż przed przerwą Sassuolo podwyższyło prowadzenie, a rzut karny podyktowany po konsultacji z VAR na bramkę zamienił Khouma Babacar.

Podobnie jak w pierwszą tak i w drugą połowę lepiej weszli piłkarze Czarno-Zielonych. Znakomitą okazję miał Pol Lirola, jednak i tutaj interwencją popisał się Cragno. W 62.minucie swojej okazji nie wykorzystał również Rogerio.

W 70.minucie na murawie pojawił się Alessandro Matri, który 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał podanie od Alfreda Duncana i dobił rywali strzelając bramkę na 3:0.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i upragniony komplet punktów w końcu został na MAPEI Stadium.

Sassuolo Calcio – Cagliari Calcio 3:0 (2:0)

Bramki: Manuel Locatelli 9′, Khouma Babacar 45′(k), Alessandro Matri 87′,

Sassuolo: Consigli, Lirola, Magnani, Peluso, Rogerio – Bourabia, Magnanelli (75.Duncan), Locatelli – Berardi, Babacar (70.Matri), Djuricic (65.Boga)

Cagliari: Cragno, Lykogiannis (46.Farias), Pisacane, Ceppitelli, Srna (77.Padoin) – Barella, Cigarini (64.Birsa), Farago – Ionita – Pavoletti, Pedro

Żółte kartki: Peluso – Barella

Sędzia główny: Massimiliano Irrati