You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo pewnie pokonuje Empoli

Sassuolo pewnie pokonuje Empoli

W niedzielne popołudnie Sassuolo pewnie pokonało na własnym stadionie Empoloi 3:0. Duży wkład w tą wygraną miał bramkarz gości Łukasz Skorupski, który zawinił przy dwóch bramkach.

W 21.minucie Skorupski sprokurował rzut karny dla gospodarzy, po tym jak w polu karnym sfaulował Ragusę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Lorenzo Pellegrini, który nie dał najmniejszych szans Polakowi.

Kwadrans później było już 2:0. Arbiter prowadzący to spotkanie ponownie podyktował rzut karny, po tym jak w obrębie pola karnego strzał Pellegriniego zatrzymał ręką Croce. Strzał „z wapna” pewnie wykorzystał Ricci.

Pierwszą poważną okazję po zmianie stron miał Krunic, który trafił w słupek bramki „Neroverdich”.

W 52. minucie było już 3:0 dla gospodarzy. Antonino Ragusa wykorzystał kolejny błąd Skorupskiego po strzale Ricciego i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Ta wygrana była pierwszą ligową wygraną od sześciu meczów.

4 grudnia 2016, godz: 15:00 – Stadio Citta del Tricolore

U.S. Sassuolo Calcio – Empoli FC 3:0 (2:0)

Bramki: Lorenzo Pellegrini 22′ (k), Federico Ricci 36′ (k), Antonio Ragusa 53′,

Sassuolo: Consigli, Gazzola, Antei, Acerbi, Peluso, Pellegrini (62. Mazzitelli), Magnanelli, Missiroli (76. Sensi), Ricci, Defrel (81. Matri), Ragusa

Empoli: Skorupski, Pasqual, Barba, Bellusci, Cosic, Croce, Diousse (46. Jose Mauri), Krunic, Saponara, Maccarone (56. Gilardino), Marilungo (56. Mchedlidze)

Żółte kartki: Ragusa, Magnanelli, Antei, Mazzitelli – Skorupski, Barba, Croce, Krunic, Jose Mauri, Bellusci,

Sędzia: Claudio Gavillucci