You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo rewanżuje się Interowi. Iemmello show!

Sassuolo rewanżuje się Interowi. Iemmello show!

Inter Mediolan przegrał u siebie z U.S. Sassuolo Calcio 1:2 (0:1) w pierwszym niedzielnym meczu 36.kolejki włoskiej Serie A.

Po tej serii gier „Nerazzurri” mają już tylko matematyczne szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Z kolei dla „Neroverdich” dzisiejsza wygrana jest przedłużeniem bardzo dobrej passy ekipy z MAPEI Stadium. Podopieczni Eusebio Di Francesco pozostają niepokonani już od 6 kolejek.

Pierwszą okazję na strzelenie bramki gospodarze mieli już w 6.minucie spotkania, jednak strzał z woleja Ivana Perisica trafił w boczną siatkę bramki Andrei Consigliego.

W 20.minucie kolejną okazję na wyjście na prowadzenie miał Mauro Icardi. Argentyński snajper uderzył zza pola karnego, jednak Consigli nie dał się pokonać. W 29.minucie Inter był najbliżej strzelenia bramki po tym jak Icardi trafił piłką w słupek.

W 36.minucie stare porzekadło piłkarskie, że „nie wykorzystane sytuacje się mszczą” się sprawdziło i to Sassuolo wyszło na prowadzenie. Jeison Murillo stracił piłkę, a po drużynowej akcji piłkę do siatki skierował Pietro Iemmello.

Wynik do końca połowy nie uległ zmianie. Tuż po przerwie swoją okazję miał Eder, ale i on nie potrafił jej wykorzystać.

W 50.minucie było już 0:2 dla gości. Pietro Iemmello pewnie wykorzystał podanie od Pola Liroli i pewnie pokonał Samira Handanovicia.

W 70.minucie „Nerazzurri” zdobyli kontaktową bramkę. Piłkę po rykoszecie umieścił w siatce gości Eder.

Mimo wielu okazji z obu stron wynik już nie uległ zmianie i komplet punktów trafił na konto Sassuolo Calcio, które tym sposobem zrewanżowało się za porażkę na własnym stadionie (0:1 przyp. red.)

Inter Mediolan – U.S. Sassuolo Calcio 1:2 (0:1)

Bramki: Eder 70′, – Pietro Iemmello 36′, 50′,

Inter: Handanovic, D’Ambrosio, Murillo, Andreolli (78. Gabriel), Nagatomo (46. Ansaldi), Brozovic, Gagliardini, Joao Mario (46. Eder), Candreva, Icardi, Perisic

Sassuolo: Consigli, Peluso, Acerbi, Letschert, Lirola, Biondini, Missiroli (85. Aquilani), Sensi, Politano (77. Cannavaro), Iemmello (66. Defrel), Berardi

Żółte kartki: Ansaldi, Eder, Gabriel – Peluso

Widzów: 47 000

Sędzia: Davide Massa.