You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa i ucieka od strefy spadkowej

Sassuolo wygrywa i ucieka od strefy spadkowej

W jednym z sobotnich meczów 29.kolejki Serie A, Udinese Calcio przegrało na własnym stadionie z U.S. Sassuolo Calcio 1:2. Dla drużyny gości wygrana ta pozwoliła im uciec od strefy spadkowej na 3 punkty.

O ile drużyna gości może być spokojna o ligowy byt, tak Neroverdi musieli zrobić wszystko by zdobyć 3 punkty, które pozwolą im uciec od strefy spadkowej. Oba zespoły chciały jednocześnie przerwać złą passę przegranych. Udinese nie wygrało od czterech spotkań, a Sassuolo w ostatnich 3 spotkaniach zdobyło zaledwie 1 punkt.

Mimo wielu okazji z obu stron pierwszego gola w meczu kibice obejrzeli dopiero w 42.minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki skierował pechowo Ali Adnan.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gości przypomniał o sobie Seko Fofana. Pomocnik Zebr popisał się kapitalnym uderzeniem w samo okienko bramki Consigliego nie dając żadnych szans goalkeeperowi Sassuolo.

W drugich 45 minutach nie można było narzekać na brak emocji. Obie drużyny szukały okazji do zdobycia zwycięskiego gola. Skuteczniejsi jednak w sobotni wieczór okazali się podopieczni Beppe Iachiniego, a bramkę na wagę 3 upragnionych punktów zdobył w 74.minucie Stefano Sensi, który wykorzystał pewnie podanie od Matteo Politano.

Mimo innych prób wynik nie uległ już zmianie i trzy oczka powędrowały na konto Sassuolo, które dzięki wygranej odskoczyło na 3 punkty od strefy spadkowej. W niedzielę jednak swoje mecze rozegrają Hellas Verona i Crotone. Beniaminek Serie A zmierzy się z Atalantą, a Crotone podejmie na własnym stadionie Romę.

17.03. godz. 18:00, Dacia Arena

UDINESE CALCIO ? SASSUOLO 1:2 (1:1)

Bramki: Seko Fofana 44′, – Ali Adnan 42′ (s), Stefano Sensi 74′,

Udinese (3-5-1-1): Bizzarri ? Larsen, Danilo, Samir ? Widmer (81.min Balic), Fofana (57.min Barak), Behrami, Jankto, Adnan ? De Paul ? M.Lopez (70.min Perica)

Sassuolo (3-5-2): Consigli ? Dell?Orco, Goldaniga, Acerbi ? Adjapong (81.min Rogerio), Missiroli, Sensi, Mazzitelli (86.min Cassata), Lirola – Babacar, Politano (89.min Magnanelli)

Żółte kartki: Barak – Adjapong, Mazzitelli

Widzów: 15 000

Sędzia główny: Rosario Abisso