You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa w Weronie! Lemos bohaterem Neroverdich!

Sassuolo wygrywa w Weronie! Lemos bohaterem Neroverdich!

W jednym z środowych meczów 33.kolejki Serie A, Hellas Verona przegrało na własnym stadionie z U.S. Sassuolo Calcio. Neroverdim wygrana ta pozwoliła uciec od strefy spadkowej na 6 punktów.

Dla obu klubów spotkanie to było bardzo ważne w kontekście utrzymania w Serie A. Podopieczni Beppe Iachiniego w razie wygranej mogli odskoczyć od strefy spadkowej na 7 punktów. Z kolei beniaminek potrzebował kompletu oczek by gonić w tabeli Crotone i będące poza strefą spadkową SPAL 2013.

W lepszej sytuacji do meczu podchodziło Sassuolo, które nie przegrało od 7 spotkań. Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszli The Black and Greens, którzy od 4.minuty mogli prowadzić już 0:1. Znakomitą okazję na strzelenie bramki miał Matteo Politano, ale piłkę po jego strzale sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy.

Swoją okazję mieli również piłkarze Hellasu jak chociażby Mohamed Fares, czy Mattia Valoti, którego strzał w 17.minucie znakomicie wybronił Andrea Consigli.

W 24.minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Nicolas, który odbił mocny strzał Berardiego zza pola karnego.

W 38.minucie jak się okazało później padła jedyna w tym meczu bramka. Błąd goalkeepera Hellasu wykorzystał Mauricio Lemos, który skierował piłkę do pustej bramki.

W pierwszych 45 minutach więcej groźnych okazji nie ujrzeliśmy i tym samym goście mogli schodzić w bardzo dobrych humorach do szatni.

W drugiej połowie Sassuolo kontrolowało wydarzenia na boisku i miało kilka okazji na podwyższenie wyniku. W 59.minucie Domenico Berardi miał kapitalną okazję i tylko w sobie znany sposób nie trafił do siatki rywali.

Mimo wielu okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Beppe Iachiniego wywieźli 3 punkty z Werony, rewanżując się jednocześnie za porażkę 2:0 w listopadzie minionego roku.

18.04.2018, godz. 20:45, Stadio Marc?Antonio Bentegodi

HELLAS WERONA ? US SASSUOLO 0:1 (0:1)

Bramki: Mauricio Lemos 38′,

Verona: Nicolas ? Romulo, Ferrari, Vuković, Souprayen ? Danzi, Valoti, Zuculini (54.min Matos), Cerci (70.min Petkovic) ? Fares, Verde (65.min Lee Seung-woo)

Sassuolo: Consigli ? Acerbi, Lemos, Peluso ? Adjapong, Mazzitelli, Magnanelli, Duncan, Rogerio (88.min Dell’Orco) ? Politano (86.min Babacar), Berardi (72.min Ragusa)

Żółte kartki: Ferrari, Vukovic, Lee – Rogerio, Mazzitelli, Duncan, Peluso

Widzów: 13996

Sędzia główny: Marco Guida