You are here: Home » Główne newsy » Szaleństwo na San Siro. Przegrywamy z Milanem 4:3

Szaleństwo na San Siro. Przegrywamy z Milanem 4:3

Szaleństwo na San Siro! Bez dwóch zdań było to niebywałe widowisko. AC Milan przegrywał do 69.minuty z Sassuolo 1:3, by wygrać 4:3. Dzięki wygranej „Rossoneri” awansowali na 5 pozycję w tabeli ze stratą 1 punktu do wicelidera, SSC Napoli.

Na pierwszą bramkę w tym jakże ważnym spotkaniu dla obu drużyn ujrzeliśmy w 9. minucie, kiedy to Giacomo Bonaventura wykorzystał podanie Matti De Sciglio i pokonał Andrea Consigliego.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później mieliśmy już remis. Wyrównujące trafienie zaliczył będący w wybornej formie Matteo Politano.

Mimo wielu okazji w pierwszych 45. minutach goli już nie ujrzeliśmy. Pierwszy kwadrans drugiej połowy to równie kapitalne widowisko, co w pierwszej. Najpier w 54. minucie prowadzenie gościom dał Francesco Acerbi, który wykorzystał podanie od Lorenzo Pellegriniego, a 120 sekund było już 1:3 dla „Neroverdich”. Bohaterem tej akcji został w/w Pellegrini, którego znakomicie obsłużył Gregoire Defrel.

Kiedy wydawało się, żę Sassuolo prowadzenia już nie odda, podopieczni Vincenzo Montelli znowu wrócili do gry. W 69. minucie nadzieję gospodarzom dał bramką z rzutu karnego, Carlos Bacca.

Jeszcze goręcej na San Siro zrobiło się w 73. minucie, gdy Manuel Locatelli dał remis Milanowi.

„Rossoneri” nie zwalniali tempa. W 77.minucie dopięli swego. Andrea Consigli po raz czwarty wyjął piłkę z siatki, a tym razem pokonał go Gabriel Paletta, a kibice na San Siro zwariowali.

AC Milan – U.S Sassuolo 4:3 (1:1)

Bramki: Giacomo Bonaventura 9′, Carlos Bacca 69′ (k), Manuel Locatelli 73′, Gabriel Paletta 77′, – Matteo Politano 10′, Francesco Acerbi 54′, Lorenzo Pellegrini 56′,

Milan: Donnarumma, Abate, Paletta, Gomez, De Sciglio, Kucka, Montolivo (60. Locatelli), Bonaventura, Suso, Bacca (83. Poli), Adriano (46. Niang)

Sassuolo: Consigli, Letschert, Acerbi, Antei, Lirola, Mazzitelli (68. Biondini), Magnanelli, Pellegrini (82. Iemmello), Adjapong (78. Ricci), Defrel, Politano

Żółte kartki: Montolivo – Adjapong, Antei, Pellegrini, Politano, Biondini

Widzów: 36000

Sędziował: Marco Guida.