You are here: Home » Główne newsy » Frederik Sorensen następcą Paolo Cannavaro w Sassuolo?

Frederik Sorensen następcą Paolo Cannavaro w Sassuolo?

Frederik Sorensen następcą Paolo Cannavaro w Sassuolo

Fot. Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Obrońca 1.FC Köln, Frederik Hillesborg S?rensen może już w styczniowym okienku transferowym opuścić niemiecki klub i wrócić do Serie A – informuje Sky Sport Italia. 25-letnim defensorem interesuje się Atalanta Bergamo, U.S. Sassuolo Calcio i Cagliari Calcio.

Rosły stoper (mierzący 194 cm) w przeszłości bronił barw innych włoskich klubów takich jak Juventus FC czy Hellas Verona.

Według wspomnianego źródła S?rensen rozważa swój powrót na Półwysep Apeniński już w styczniu. Mogący grać również jako boczny obrońca piłkarz na początku 2017 roku przedłużył swój kontrakt z 1.FC Köln do 2021 roku. Mimo to jest on powiązany z powrotem do Włoch, a wśród zainteresowanych jego usługami są Atalanta, Sassuolo i Cagliari.

W drużynie Neroverdich S?rensen miałby wspomóc linię obrony, gdyż Beppe Iachini w obwodzie będzie miał tylko dwóch środkowych obrońców – Edoardo Goldanigę i Francesco Acerbi. Paolo Cannavaro z 1 stycznia kończy karierę, a Timo Letschert wróci do treningów dopiero z końcem stycznia.

1-krotny reprezentant Danii barw Koziołków broni od dwóch lat, kiedy to przyszedł z Juventusu za 1,78 miliona euro. W obecnym sezonie jest jednym z kluczowych piłkarzy 1.FC Köln, które zaledwie z 1 wygraną po 17.kolejkach plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli, a do bezpiecznej 15 pozycji traci aż 11 punktów.

W 23 spotkaniach strzelił 2 bramki oraz zaliczył 2 asysty.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz