You are here: Home » Główne newsy » Jacopo Pellegrini wypożyczony do Pordenone Calcio

Jacopo Pellegrini wypożyczony do Pordenone Calcio

Jacopo Pellegrini wypożyczony do Pordenone Calcio
Fot. sassuolonews.net

Jacopo Pellegrini został nowym zawodnikiem Pordenone Calcio – poinformował włoski klub za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

20-letni środkowy pomocnik przeniósł się do drugoligowej ekipy na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Pellegrini miniony sezon spędził na wypożyczeniu w trzecioligowym AS Gubbio 1910, dla którego w 32 meczach strzelił 6 bramek.

Utalentowanym piłkarzem Neroverdich interesowało się wiele klubów z Serie B i Serie C, jednak włodarze Czarno-Zielonych jak i sam piłkarz postanowił, że w najbliższym sezonie będzie chciał sprobówać swoich sił w jednej z drużyn z zaplecza włoskiej ekstraklasy.

O Pellegriniego zabiegały takie kluby jak Brescia, Perugia, SPAL, jednak ten ostatecznie przeniósł się do popularnych Zielonych Jaszczurek.

Mierzący 185 centymetrów napastnik dotychczas wystąpił w 1 meczu pierwszej drużyny Sassuolo. W grudniu 2019 roku rozegrał 4 minuty w przegranym 1:2 meczu IV rundy Pucharu Włoch przeciwko Perugii.

Warto dodać, że piłkarzami Pordenone Calcio są 22-letni lewy obrońca Adam Chrzanowski oraz 31-letni Tomasz Kupisz, który dołączył do tego klubu przed paroma dniami z Salernitany.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz