You are here: Home » Główne newsy » Podsumowanie tygodnia, czyli Toljan, Traore i Caputo w Sassuolo Calcio

Podsumowanie tygodnia, czyli Toljan, Traore i Caputo w Sassuolo Calcio

Podsumowanie tygodnia, czyli Toljan, Traore i Caputo w Sassuolo Calcio
Fot. sassuolocalcio.it

Miniony tydzień, a zwłaszcza ostatnie dni tygodnia były bardzo owocnymi dla kibiców Sassuolo Calcio jak i dla samego klubu.

Z ekipą Neroverdich w ostatnich dniach związali się m.in. Jeremy Toljan, Hamed Junior Traore czy najlepszy strzelec minionego sezonu w barwach Empoli FC, Francesco Caputo.

Pierwszy z nich 24-letni boczny obrońca Jeremy Toljan przeniósł się do ekipy z MAPEI Stadium z Borussii Dortmund na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

Jeśli włodarze Sassuolo zdecydują się na wykupienie byłego młodzieżowego reprezentanta Niemiec, który w minionej kampanii sięgnął po mistrzostwo i Puchar Szkocji z Celticiem to będą musieli wyłożyć na stół 8 milionów euro.

Według włoskiej prasy przyjście Toljana oznacza, że z klubem pożegna się Pol Lirola, o którego od dłuższego czasu walczy ACF Fiorentina.

—-

Innym piłkarzem, który zasilił szeregi Sassuolo jest utalentowany 19-letni środkowy pomocnik Hamed Junior Traore, który podobnie jak Francesco Caputo dołączył z Empoli.

Iworyjczyk przeniósł się do Zielono-Czarnych na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z prawem do wykupu.

W minionym sezonie Traore rozegrał w barwach Empoli 32 mecze, w których strzelił 2 bramki i zaliczył 2 asysty

—–

O wiele lepszym dorobkiem strzeleckim w minionej kampanii może pochwalić się wspominany wielokrotnie Francesco Caputo, który w porównaniu do Traore czy Toljana dołączył do Sassuolo na zasadzie transferu definitywnego za 7,5 mln euro i związał się z nowym klubem 3-letnią umową.

Nazywany „The Goal Machine” snajper strzelił bowiem 16 goli w 38 ligowych potyczkach i na dodatek dołożył do tego 3 asysty.

—–

Do Sassuolo wciąż przymierzani są jeszcze inni piłkarze, a wśród nich jest np Omer Toprak z Borussii Dortmund czy Luca Pellegrini, który z 1 lipca zamienił AS Romę na Juventus za bagatela 22 miliony euro.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz