You are here: Home » Główne newsy » Roma pokonuje Sassuolo w ostatnim meczu sezonu

Roma pokonuje Sassuolo w ostatnim meczu sezonu

W ostatnim w tym sezonie spotkaniu, U.S. Sassuolo Calcio przegrało na własnym stadionie z AS Romą 0:1. Dzięki wygranej Giallorossi zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu w klasyfikacji ligowej i zapewnili sobie grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Neroverdi natomiast zakończyli sezon na 11 miejscu.

Podopieczni Beppe Iachiniego podchodzili do tego spotkania pewni nie tylko utrzymania, ale i zajęcia 11 pozycji w tabeli. Z kolei piłkarze Eusebio Di Francesco chcieli sięgnąć po 3 punkty, by zapewnić sobie najniższy stopień podium, który mogło im zabrać S.S. Lazio.

Zdecydowanie o wiele lepiej w spotkanie to weszli Il Lupi. Już w 12.minucie znakomitą okazję na strzelenie bramki miał Alessando Florenzi, który mimo presji ze strony rywali zdołał oddać strzał. Niestety dla niego piłka trafiła w słupek i wynik nadal wynosił 0:0.

W 19.minucie goście ponownie stanęli przed szansą, a bliski szczęścia był Edin Dzeko, jednak piłka po jego strzale głową przeleciała minimialnie nad poprzeczką.

W 25.minucie mogłobyć 1:0 dla Sassuolo, jednak kapitalnie zachował się Łukasz Skorupski, który nie dał się pokonać Matteo Politano. Zaledwie 180 sekund później po raz kolejny Politano stanął przed szansą na strzelenie bramki, jednak i tym razem znakomicie wybronił polski goalkeeper.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, uderzeniem z bardzo ostrego kąta popisał się Kostas Manolas. Pegolo starał się obronić strzał greckiego stopera, jednak uderzenie to było bardzo mocne i 37-letni bramkarz przy próbie interwencji wpakował sobie ją do bramki.

W drugiej odsłonie obie ekipy stwarzały sobie okazje do strzelenia bramki, a najlepszą dla gospodarzy miał w 75.minucie Khouma Babacar, jednak senegalski snajper w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od Skorupskiego.

W doliczonym czasie gry przed szansą na 2:0 stanął Edin Dżeko, jednak Pegolo nie dał się pokonać bośniackiemu napastnikowi i spotkanie to zakończyło się wygraną Romy, która ostatecznie zajęła 3 miejsce w lidze.

20.05.2018, godz. 20:45 Mapei Stadium ? Citt? del Tricolore

US SASSUOLO ? AS ROMA 0:1 (0:1)

Bramki: Gianluca Pegolo 45′ (s),

SASSUOLO (3-5-2): Pegolo ? Lemos, Acerbi, Peluso (59.min Letschert), Adjapong, Missiroli (85.min Biondini), Magnanelli, Duncan, Rogerio, Berardi (73.min Babacar), Politano

ROMA (4-3-3): Skorupski? Florenzi (76.min Capradossi), Fazio, Manolas, Kolarov, Pellegrini, Gonalons, Strootman, Schick (72.min El Shaarawy), Dzeko, Perotti (80.min Gerson).

Żółte kartki: Davide Biondini – Federico Fazio

Widzów: 13129

Sędzia główny: Eugenio Abbattista