You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo chce pozyskać dwóch piłkarzy Gremio

Sassuolo chce pozyskać dwóch piłkarzy Gremio

Sassuolo chce pozyskać dwóch piłkarzy Gremio
Fot.Getty Images

Sassuolo Calcio prowadzi z Gremio Porto Alegre negocjacje w sprawie pozyskania Matheusa Henrique – donosi znany włoski dziennikarz sportowy, Nicolò Schira. Na MAPEI Stadium ma trafić także obrońca brazylijskiego klubu, Ruan Tressoldi Netto.

Priorytetem Neroverdich w letnim okienku transferowym ma być pozyskanie środkowego pomocnika, oraz środkowego obrońcy, którzy zastąpili by Manuela Locatellego (łączonego z Juventusem) oraz wypełnili lukę po Marlonie Santosie, który odszedł do Szachtara Donieck.

Według wspomnianego Nicolo Schiry włodarze Sassuolo negocjują z Gremio Porto Alegre w sprawie sprowadzenia do Włoch Matheusa Henrique i obie strony są bliskie porozumienia.

23-letni Henrique ma kosztować Czarno-Zielonych od 12 do 15 milionów euro i ma przenieść się do Sassuolo po sprzedaży Locatellego. Z nowym klubem ma związać się 4-letnią umową.

Niewykluczone, że razem ze swoim kolegą na MAPEI Stadium trafi także Ruan Tressoldi Netto. 22-letni środkowy obrońca w Sassuolo miałby wypełnić lukę po swoim rodaku, Marlonie Santosie i jeśli kluby się dogadają między sobą to złożyć podpis pod umową do 30 czerwca 2026 roku.

Za Ruana Neroverdi mieliby zapłacić Gremio 8 milionów euro.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz