You are here: Home » Główne newsy » Scamacca, Tripaldelli i Frattesi w kadrze Włoch U-20 na Mistrzostwa Świata w Polsce

Scamacca, Tripaldelli i Frattesi w kadrze Włoch U-20 na Mistrzostwa Świata w Polsce

Scamacca, Tripaldelli i Frattesi w kadrze Włoch U-20 na Mistrzostwa Świata w Polsce
Fot. sassuolonews.net

Gianluca Scamacca, Davide Frattesi i Alessandro Tripaldelli znaleźli się w kadrze młodzieżowej reprezentacji Włoch powołanej na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

20-letni Scamacca w obecnym sezonie ani razu nie pojawił się na boisku w koszulce Neroverdich. Zimową rundę spędził na wypożyczeniu w holenderskim PEC Zwolle, gdzie rozegrał 8 spotkań.

19-letni Frattesi w trwających rozgrywkach przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym Ascoli Calcio, gdzie wystąpił w 32 meczach i zaliczył 2 asysty.

Tripadelli natomiast, który podobnie jak Frattesi spędza ten sezon na wypożyczeniu (w Crotone) w bieżącej kampanii rozegrał zaledwie 3 mecze w Serie B. Rundę zimową podobnie jak Scamacca spędził w PEC Zwolle, w barwach którego wystąpił łącznie w 5 spotkaniach.

Na turnieju zorganizowanym w Polsce podopieczni Paolo Nicolato zmierzą się w grupie B z Meksykiem, Japonią i Ekwadorem. Pierwsze spotkanie rozegrają z Ekwadorem.

A oto kadra Włoch U-20

Bramkarze: Alessandro Plizzari (Milan), Marco Carnesecchi (Atalanta), Leonardo Loria (Juventus).

Obrońcy: Luca Pellegrini (Cagliari), Alessandro Buongiorno (Carpi), Alessandro Tripaldelli (Crotone), Luca Ranieri (Foggia), Matteo Gabbia (Lucchese), Raoul Bellanova (Milan), Davide Bettella (Pescara), Antonio Candela (Genua), Enrico Del Prato (Atalanta)

Pomocnicy: Salvatore Esposito (Ravenna), Davide Frattesi (Ascoli), Domenico Roberto Alberico (Hoffenheim), Andrea Colpani (Atalanta);

Napastnicy: Gabriele Gori (Livorno), Marco Olivieri (Juventus), Gianluca Scamacca (Sassuolo), Andrea Pinamonti (Frosinone), Christian Capone (Pescara).

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz