You are here: Home » Główne newsy » Milan wygrywa na MAPEI Stadium

Milan wygrywa na MAPEI Stadium

Milan wygrywa na MAPEI Stadium.

Piłkarze Sassuolo Calcio ulegli przed własną publicznością AC Milanowi 0:1 w jednym z niedzielnych spotkań 26.kolejki Serie A.

Jedyną bramkę dającą gościom 3 punkty zdobył z rzutu karnego Carlos Bacca. Wykonanie rzutu karnego przez kolumbijskiego snajpera nie przeszło bez echa i wzbudza wiele kontrowersji.

W rozgrywanym na MAPEI Stadium spotkaniu do pierwszej minuty było gorąco co przełożyło się na fakt, że w 11.minucie sędzia prowadzący ten mecz Gianpaolo Calvarese podyktował rzut karny za faul Juraja Kucki. Do „11” poszedł Domenico Berardi, jednak uderzył piłkę obok bramki.

Kilkanaście minut później sytuacja się odwróciła i jedenastkę miał już Milan, jedenastkę, która według gospodarzy powinna być powtórzona. Kolumbijczyk tuż przed strzałem pośliznął się, a gdy już uderzył piłkę, to uderzył ją obiema nogami.

Tuż przed przerwą, Bacca mógł ustrzelić doppiettę i trafił nawet do siatki, ale arbiter słusznie odgwizdał spalonego.

W drugich 45 minutach spotkanie obfitowało w wiele znakomitych okazji do strzelenia bramki przez obie strony. Najpierw minimalnie pomylił się obchodzący dziś swoje 29 urodziny Juraj Kucka, a chwilę później Bacca.

W 58.minucie „Neroverdi” domagali się ponownie rzutu karnego. Lorenzo Pellegrini padł w polu karnym Donnarummy, jednak arbiter nie odgwizdał faulu.

W ostatnich minutach swoich okazji na podwyższenie wyniku szukali „Rossoneri”. W 82.minucie Suso uderzył na bramkę gospodarzy, jednak kapitalnie zachował się Consigli, a 60 sekund później swoją szansę miał Zapata, jednak i tu włoski goalkeeper stanął na wysokości zadania.

W 94.minucie doskonałą szansę na remis miało jeszcze Sassuolo, ale piłkarz minimalnie minęła bramkę Gianluigiego Donnarummy.

Dla Milanu niedzielna wygrana jest pierwszą w historii na MAPEI Stadium.

Sassuolo – Milan 0:1 (0:1)

Bramki: Carlos Bacca 22′ (k),

Sassuolo: Consigli, Gazzola, Acerbi, Peluso, Dell’Orco, Pellegrini (70. Matri), Aquilani, Duncan, Berardi, Defrel (84. Ricci), Politano (78. Ragusa)

Milan: Donnarumma, Vangioni, Paletta, Zapata, Abate, Bertolacci, Sosa (87. Poli), Kucka (65. Pasalic), Deulofeu, Bacca (76. Ocampos), Suso

Żółte kartki: Berardi, Aquilani, Defrel, Peluso, Pellegrini, Duncan – Kucka, Sosa, Bertolacci.

Sędzia: Gianpaolo Calvarese