You are here: Home » Koszulki

Koszulki

Sassuolo Calcio od początku istnienia było kojarzone z barwami czarną i zieloną. Od nich pochodzi oczywiście przydomek zespołu – neroverdi. Nie oznacza to jednak, że charakterystyczne pionowe pasy towarzyszyły klubowi od zawsze. Tak samo jest oczywiście z reklamą MAPEI.

Nazwy klejowego potentata na trykotach Sassuolo nie było np. w roku 1983. Wtedy to piłkarze występowali w zielonych koszulkach i getrach, a także czarnych spodenkach. Meczowego stroju poza logotypem firmy Autos nie ozdabiało dodatkowo logo klubu czy sponsora technicznego. Pewnym urozmaiceniem był dwukolorowy kołnierzyk.

a

fot. Wikipedia

Niska jakość zdjęć nie pozwala odczytać nazwy sponsora na koszulkach z roku 1986. Stroje nadal nie są w pasy, choć jeden pasek się tym razem pojawia. Jest jednak biały i poziomo przecina koszulkę, tym razem bez kołnierzyka, a tylko z czarnym wykończeniem pod szyją. Kolory spodenek i getrów nie ulegają zmianie.

a

fot. Wikipedia

W roku 1988 na uniformach piłkarzy Sassuolo pojawia się napis MAPEI.

Wiemy jak wyglądał drugi komplet z tego sezonu 88/89. Był biały, z wyjątkiem góry koszulki w obu klubowych barwach. Logo wieloletniego sponsora pozostawiono w naturalnych dla niego, niebieskim kolorze. Związek klubu z firmą trwa oczywiście do dziś. Nadal na strojach nie pojawia się herb klubu. Na to będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Jeśli chodzi o sam projekt trykotów domowych to wielce prawdopodobne jest to, że były takie same jak te z kolejnego sezonu. Mamy tu do czynienia z niemałą rewolucją. Tym razem koszulka jest w większości czarna, podobnie jak dużych rozmiarów kołnierzyk. Nie brakuje jednak także koloru zielonego, którym potraktowano prawą-górną i lewą-dolną część koszulki. Spodenki i getry są już w jednolitym, zielonym kolorze.

a

fot. Wikipedia

a

fot. Wikipedia

 

Ostatnie, jakże udane dla klubu lata, to już czas pasów. Na koszulkach oprócz logotypu MAPEI pojawiają się oczywiście logo klubu i dostawcy sprzętu. W Serie C czy B Sassuolo ubierała włoska Sportika. Mała firma po pierwszym sezonie ustąpiła jednak miejsca znacznie bardziej renomowanej Kappie. Zmniejszyła się liczba pasów, używane jest także inny odcień koloru zielonego. Niezmiennie przez wszystkie lata drugi komplet jest biały i ma wstawki w barwach zielonej i czarnej. Trzeci najczęściej jest niebieski. Nie można wykluczyć, że ma na to wpływ główny sponsor klubu.

a

fot. footballfashion.org

A

footballfashion.org

a

footballfashion.org

 

 

 

 

 

Facebook Comments Box