You are here: Home » Główne newsy » AS Roma pewnie pokonuje Sassuolo

AS Roma pewnie pokonuje Sassuolo

W ostatnim spotkaniu 29.kolejki Serie AS Roma podejmowała na własnym boisku Sassuolo Calcio. Gospodarze wygrali 3:1, a bramki dla nich strzelali Paredes, Salah i Dżeko. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Gregoire Defrel.

„Giallorossi” odnieśli łatwe zwycięstwo, choć pierwsze minuty nie wskazywały na to, że tak się stanie. W 10.minucie Sassuolo wyszło na prowadzenie, a Wojciecha Szczęsnego pokonał Gregoire Defrel, który pewnie wykorzystał podanie od Domenico Berardiego.

Siedem minut później wyrównującą bramkę strzelił Leandro Daniel Paredes, który pokonał Consigliego strzałem sprzed pola karnego. Gospodarze mimo wielu okazji drugą bramkę zdobyli tuż przed przerwą. W 42. minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem „Neroverdich” przegrał Stephan El Shaarawy, jednak do piłki dopadł Mohamed Salah, który skierował ją do pustej bramki.

Przysłowiową kropkę nad „i” postawił w 68.minucie Edin Dżeko, który strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi gości.

Mimo szans z obu stron wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały na Stadio Olimpico. Dzięki wygranej Roma ponownie wskoczyła na drugie miejsce w tabeli i ma osiem punktów straty do Juventusu i 2 punkty przewagi nad 3 SSC Napoli. Z kolei Sassuolo plasuje się na 15 pozycji w tabeli.

AS Roma – U.S Sassuolo Calcio 3:1 (2:1)

Bramki: Leandro Daniel Paredes 16′, Mohamed Salah 45′, Edin Dżeko 68′, – Gregoire Defrel 9′,

Roma: Szczesny, Rudiger, Manolas, Fazio, Bruno Peres (60. Dzeko), Paredes (87. De Rossi), Strootman, Nainggolan, Emerson, Salah (76. Perotti), El Shaarawy

Sassuolo: Consigli, Dell’Orco, Peluso, Acerbi, Letschert (46. Lirola), Duncan, Missiroli (69. Ricci), Pellegrini, Poliano, Defrel (57. Matri), Berardi

Widzów: 31 000

Sędzia: Marco Di Bello.