You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa ze SPAL

Sassuolo wygrywa ze SPAL

(Fot. ilmessaggero.it)

Sassuolo Calcio wygrało ze SPAL 2013 0:2 w czwartkowym meczu 6.kolejki Serie A.

Do tego spotkania żadna z ekip nie podchodziła w roli faworyta. Obie drużyny chciały sięgnąć po komplet punktów i awansować w tabeli. Zarówno SPAL i Sassuolo zaliczają się do największych zaskoczeń ligi w tym sezonie.

W pierwszych 45 minutach kapitalną okazję na strzelenie bramki miało SPAL, jednak Felipe z najbliższej odległości trafił wprost w Andrea Consigliego. Swoją okazję miało również Sassuolo, a dokładnie Alfred Boga jednak kapitalną interwencją popisał się Gomis.

W następnych minutach swoich sił próbowali m.in. Khouma Babacar, jednak i po jego strzale piłka nie znalazła się w siatce.

W drugiej odsłonie kibice zebrani na Stadio Paolo Mazza również nie mogli narzekać na brak emocji.

Swoją szansę miał Andrea Petagna, jednak piłkę sparował ponad poprzeczkę Consigli.

W 59.minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu, a strzelił ją Claud Adjapong, który dobił obronione przez Gomisa uderzenie Babacara.

Piłkarze SPAL po straconej bramce nie byli w stanie żaden sposób już zagrozić bramce gości. W 89.minucie na boisku pojawił się Alessandro Matri, który w jednej z akcji trafił piłką w słupek, a w doliczonym już czasie gry strzelił bramkę na 0:2 i trzy punkty pojechały do Sassuolo.

SPAL – Sassuolo 0:2 (0:0)

Bramki: Claud Adjapong 59′, Alessandro Matri 90′,

SPAL: Gomis ? Simic, Vicari (82.Paloschi), Filipe ? Fares, Missiroli, Valdifiori (74.E.Luiz), Kurtic (68.Valoti), Lazzari ? Antenucci, Petagna

Sassuolo: Consigli ? Ferrari, Magnani, Santos ? Adjapong (73.Lirola), Bourabia, Magnanelli, Rogerio ? Boga (79.Brignola), Babacar (87.Matri), Djuricic

Żółte kartki: Kurtić

Sędzia główny: Eugenio Abbattista