You are here: Home » Główne newsy » Abdou Harroui zostanie nowym piłkarzem Sassuolo Calcio

Abdou Harroui zostanie nowym piłkarzem Sassuolo Calcio

Abdou Harroui zostanie nowym piłkarzem Sassuolo Calcio
Fot. VK Sportphoto – Mischa Keemink

Jak donosi Sky Sport, Abdoulrahmane „Abdou” Harroui ma zostać nowym piłkarzem Sassuolo Calcio.

Według wspomnianego źródła Neroverdi osiągnęli porozumienie ze Spartą Rotterdam w sprawie pozyskania 23-letniego środkowego pomocnika, który na MAPEI Stadium ma zastąpić Mehdiego Bourabię, który odszedł do Spezii Calcio.

Urodzony w Holandii i mający marokańskie korzenie piłkarz ma trafić do włoskiego klubu na zasadzie wypożyczenia z prawem do jego wykupienia. Za wypożyczenie Sassuolo zapłaci 500 tysięcy euro oraz 3 miliony euro przy ewentualnym wykupieniu, które może przerodzić się w przymusowe po spełnieniu określonych warunków.

Po powrocie do Sassuolo Davide Frattesiego, zastąpieniu Manuela Locatellego Matheusem Henrique, Neroverdi zbliżają się do pozyskania kolejnego pomocnika, którym jest właśnie Harroui. Od założenia koszulki Sassuolo dzielą go już ponoć testy medyczne, a oficjalne ogłoszenie transferu to ponoć kwestia kilku godzin.

Harroui w zeszłym sezonie wystąpił w 32 meczach Eredivisie i strzelił w nich 6 bramek oraz zaliczył 3 asysty.

Umowa byłego młodzieżowego reprezentanta Holandii ze Spartą Rotterdam obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Warto dodać, że wcześniej piłkarz ten łączony był przez włoską prasę z Atalantą Bergamo.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz