You are here: Home » Główne newsy » Alessandro Matri zakończył karierę

Alessandro Matri zakończył karierę

Alessandro Matri zakończył karierę
Fot: sassuolocalcionews.it

W wieku 35 lat zawodową karierę piłkarską postanowił zakończyć Alessandro Matri.

Były 7-krotny reprezentant Włoch pozostawał bez klubu od końca stycznia, kiedy to rozwiązał swoją umowę z U.S. Sassuolo Calcio. Wcześniej przez pół roku był piłkarzem Brescii Calcio, do której był wypożyczony właśnie z ekipy Neroverdich.

Matri nie narzekał na brak ofert. Zainteresowanie nim wyrażała m.in. Pescara czy Monza, jednak ten postanowił odrzucić ich oferty w oczekiwaniu na oferty lepszych ekip.

Mogę powiedzieć, że spełniłem swoje marzenia. Kiedy zaczynałem przygodę z tym sportem, nie sądziłem, że będę miał taką karierę i trzy razy zdobędę Scudetto. Nie mogę narzekać na to, jak to się potoczyło. Ale teraz kończę… – wyznał Matri na łamach Sky Sport Italia.

Podjąłem tę decyzję, biorąc pod uwagę, jak potoczyło się pierwsze pół roku w Brescii Calcio. Potem brakowało już bodźców. Nie jest częścią mojego charakteru przebywanie na boisku, gdzie nie mogę dać tego, czego chcę – dodał.

Matri bronił barw Sassuolo Calcio od sierpnia 2016 roku. Dla popularnych Czarno-Zielonych rozegrał przez ten czas 82 spotkania, w których strzelił 14 bramek. Wcześniej występował m.in. w takich klubach jak Milan, Juventus, Cagliari, Genoa, Lazio czy Brescia.

W sumie na boiskach Serie A rozegrał 346 meczów, w których zaliczył 92 trafienia i 25 asyst.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz