You are here: Home » Główne newsy » Arsenal zainteresowany obrońcą Sassuolo

Arsenal zainteresowany obrońcą Sassuolo

Arsenal zainteresowany obrońcą Sassuolo
Fot. goal.com

Jak donosi The Athletic, Tyler Adams z RB Lipsk i Mert Muldur z Sassuolo Calcio to kandydaci do wzmocnienia prawej flanki Arsenalu Londyn.

W związku z faktem, że z ekipą Kanonierów najprawdopodobniej pożegna się Hector Bellerin, to włodarze ekipy z Emirates sondują rynek w poszukiwaniu nowego piłkarza, który zastąpi 4-krotnego reprezentanta Hiszpanii i jednocześnie wzmocni prawe skrzydło w drużynie prowadzonej przez Mikela Artetę.

Jednym z kandydatów do zastąpienia Bellerina jest 22-letni piłkarz RB Lipsk, Tyler Adams. 14-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych przeniósł się do Die Bullen latem 2019 roku z New York Red Bulls za 2,63 miliona euro. Przez ten czas uzbierał w sumie 66 występów dla niemieckiego klubu, w których strzelił 2 bramki i zaliczył 3 asysty.

Obecnie zdaniem portalu transfermarkt.de wartość rynkowa Adamsa to 20 milionów euro.

Z kolei Müldür, który jest brany jako pierwsza alternatywa w razie niepowodzenia z Adamsem wyraził swego czasu chęć zmiany klubu, by móc rywalizować w europejskich pucharach. 22-letni prawy obrońca i zarazem reprezentant Turcji związany jest z Sassuolo umową do 30 czerwca 2024 roku.

Według doniesień The Athletic Müldür, który na swoim koncie ma 54 występy w koszulce Czarno-Zielonych (2 bramki i 4 asysty) może opuścić klub z MAPEI Stadium za 10-15 milionów euro.

W miejsce wychowanka Rapidu Wiedeń nowy szkoleniowiec Neroverdich, Alessio Dionisi chce ściągnąć swojego byłego podopiecznego Stefano Sabellego z Empoli FC.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz