You are here: Home » Główne newsy » Atalanta eliminuje Sassuolo z Pucharu Włoch

Atalanta eliminuje Sassuolo z Pucharu Włoch

W meczu 1/8 finału Pucharu Włoch piłkarze Atalanty Bergamo pokonali na Stadio Atleti Azzurri d?Italia U.S. Sassuolo Calcio 2:1 i awansowała do kolejnej fazy Coppa Italia.

Na pierwszą bramkę kibice zebrani na stadionie w Bergamo musieli poczekać zaledwie do 16.minuty. Na listę strzelców wpisał się Andreas Cornelius, który pewnie wykorzystał podanie od Martena De Roona.

Po nieco ponad pół godziny spotkania La Dea prowadziła już 2:0. Tym razem Gianlucę Pegolo pokonał środkowy obrońca Rafael Tolói, któremu z kolei zaasystował Riccardo Orsolini.

Mimo wielu okazji więcej bramek w pierwszych 45 minutach nie obejrzeliśmy.

Druga połowa przyniosła nie mało emocji, jednak kolejny gol strzelony został dopiero na kwadrans przed końcem. Kontaktową bramkę dla gości strzelił..Rafael Tolói, który skierował piłkę do własnej bramki.

Atalanta środowe spotkanie kończyła w 10, gdyż w 89.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał znany z gry dla Sassuolo, Jasmin Kurtić.

Mimo osłabienia ekipa z Bergamo zdołała utrzymać korzystny wynik i dzięki temu zagra w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

20.12. godz: 15:00, Stadio Atleti Azzurri d?Italia

ATALANTA BERGAMO – U.S. SASSUOLO 2:1 (2:0)

Bramki: Andreas Cornelius 16′, Rafael Tolói 33′, – Rafael Tolói 74′ (s),

Atalanta: Gollini – Tolói, Mancini, Bastoni – Castagne, De Roon, Haas (67.min Schmidt), Gosens – Orsolini (84.min Ilicic), Kurtic – Cornelius (88.min Gomez)

Sassuolo: Pegolo – Rogerio, Acerbi, Cannavaro, Gazzola – Cassata (54.min Magnanelli), Mazzitelli, Frattesi (74.min Politano) – Ragusa, Matri, Pierini (54.min Falcinelli)

Żółte kartki: Kurtic – Cassata, Rogerio

Czerwona kartka: Kurtic (89.min za drugą żółtą)