You are here: Home » Główne newsy » Atalanta pewnie pokonała Sassuolo

Atalanta pewnie pokonała Sassuolo

W pierwszym sobotnim meczu 22.kolejki Serie A U.S. Sassuolo Calcio przegrało na własnym stadionie z Atalantą Bergamo aż 0:3 i tym samym przerwało serię 4 meczów bez porażki na MAPEI Stadium.

Goście niedzielnej porażki po porażce w poprzedniej serii gier z SSC Napoli 0:1 przyjechali na stadion Sassuolo po trzy punkty, które pozwolą im gonić Sampdorię, która plasuje się na ostatnim 6 miejscu premiowanym grą w europejskich pucharach.

Z kolei Sassuolo po ostatnim remisie z Torino, chciało przedłużyć serię meczów bez porażki na MAPEI Stadium do 5 spotkań i jednocześnie uciec Genoi, Crotone, Cagliari, a przede wszystkim powiększyć przewagę nad strefą spadkową.

Pierwszą okazję na strzelenie bramki mieli piłkarze Atalanty już w 6.minucie, jednak swojej okazji nie wykorzystał Cornelius.

Minuty mijały okazje miałby obie strony, a na pierwsze trafienie kibice zebrani na trybunach obejrzeli równo po pół godziny. Podanie od Josipa Ilicicia na bramkę zamienił Andrea Masiello.

Po pierwszych 45 minutach wynik nie uległ już zmianie, a mógł ulec kilkadziesiąt sekund po zmianie stron, jednak piłka po strzale Matteo Politano trafiła w słupek bramki Pierluigiego Golliniego.

W kolejnych minutach kolejne sytuacje stwarzali sobie jednak piłkarze Gian Piero Gasperiniego. W 69.minucie mogło już być 0:2, jednak sytuacji nie wykorzystał wspomniany już Słoweniec Josip Ilicic.

W 75.minucie Sassuolo było po raz kolejny bliskie wyrównania, jednak strzał Matriego bardzo dobrze wybronił bramkarz gości. Kilka minut później przed szansą na 1:1 stanął z kolei Berardi, jednak jego strzał niebył zbyt precyzyjny.

Co nie udało się Matriemu i Berardiemu udało się..Bryanowi Cristante. Pomocnik klubu z Bergamo wykorzystał podanie od Timothy’ego Castagne i nie wpakował piłkę do siatki Andrei Consigliego.

W 89.minucie gospodarzy dobił Remo Freuler i było wiadome, że 3 punkty powędrują do Bergamo.

Spotkanie to piłkarze Sassuolo kończyli w 10, gdyż w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Edoardo Goldaniga.

27.01.2017, godz. 18:00, Citta del Tricolore

Sassuolo vs Atalanta 0:3 (0:1)

Bramki: Andrea Masiello 30′, Bryan Cristante 83′, Remo Freuler 89′,

Sassuolo: (4-3-3) Consigli – Lirola, Goldaniga, Acerbi, Peluso – Missiroli, Magnanelli, Duncan (76.min Ragusa) – Berardi, Falcinelli (55.min Matri), Politano (90.min Scamacca)

Atalanta: (3-4-2-1) Gollini – Toloi, Palomino, Masiello – Gosens (73.min Hateboer), De Roon, Freuler, Castagne, – Ilicić, Cristante (90.min Mancini) – Cornelius (60.min Petagna)

Żółte kartki: Edoardo Goldaniga

Czerwone kartki: Edoardo Goldaniga (90 +7 za drugą żółtą)

Sędzia główny: Paolo Valeri