You are here: Home » Główne newsy » Atlanta na remis z Sassuolo Calcio

Atlanta na remis z Sassuolo Calcio

Atalanta Bergamo niespodziewanie zremisowała u siebie z Sassuolo Calcio 1:1 (0:1) w drugim sobotnim meczu 31. kolejki Serie A. Bramkę dla gospodarzy strzelił Bryan Cristante. Z kolei dla gości trafienie zaliczył Lorenzo Pellegrini, który notabene otworzył wynik spotkania.

Atalanta podchodziła do tego spotkania z chęcią zdobycia kolejnych trzech punktów po wygranych z Pescara Calcio 3:0 i 5:0 z Genoą. Z kolei „Neroverdi” chcieli przerwać złą passę 5 spotkań bez wygranej.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie kilka ciekawych sytuacji. W 21.minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Domenico Berardi, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego znalazła się w rękach bramkarza Atalanty. W 29.minucie rzut karny dla gospodarzy chciał wymusić Andrea Petagna. Po wejściu w pole karne napastnik „zanurkował” jednak arbiter prowadzący to spotkanie Nicola Rizzoli, nie dał się nabrać i ukarał piłkarza żółtą kartką.

Kilka minut później, a dokładnie w 36.minucie mieliśmy już 0:1. W sytuacji sam na sam z Etritem Berishą znalazł się Lorenzo Pellegrini. 20-letni środkowy pomocnik ograł goalkeepera ekipy z Bergamo i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i to Sassuolo dość niespodziewanie prowadziło 1:0.

W drugich „trzech kwadransach” długo bo aż do 73.minuty wynik nie uległ zmianie. Wtedy to remis „Nerazzurrim” dał Bryan Cristante, który wykorzystał dośrodkowanie Alejandro Gomeza i strzałem głową pokonał Consigliego.

Mimo wielu okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy podzieliły się punktami. Remis ten może przekreślić szanse podopiecznych Gian Piero Gasperiniego na udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

W następnej kolejce Atalanta podejmie na wyjeździe AS Romę, a Sassuolo na swoim obiekcie zmierzy się z US Sampdorią.

Atalanta Bergamo ? U.S. Sassuolo Calcio 1:1 (0:1)

Bramki: Bryan Cristante 73?, ? Lorenzo Pellegrini 35?,

Atalanta: Berisha, Toloi, Caldara, Masiello, Conti (70. Mounier), Cristante, Freuler, Spinazzola (46. Grassi), Kurtic (55.D?Alessandro), Gomez, Petagna,

Sassuolo: Consigli, Dell?Orco, Acerbi, Cannavaro, Adjapong, Missiroli, Sensi (64. Duncan), Pellegrini, Ragusa (80. Peluso), Defrel (35. Politano), Berardi

Żółte kartki: Cristante, Petagna, Gomez ? Cannavaro, Missiroli, Duncan, Berardi

Widzów: 16 000

Sędzia: Nicola Rizzoli.