You are here: Home » Główne newsy » Brignola, Babacar, Gravillon odeszli z Sassuolo Calcio

Brignola, Babacar, Gravillon odeszli z Sassuolo Calcio

Brignola, Babacar, Gravillon odeszli z Sassuolo Calcio
Fot. fcinter1908.it

Ostatni dzień letniego mercato przyniósł wiele zmian w Sassuolo Calcio.

Do klubu zawitali chociażby Vlad Chiriches, Giorgios Kyriakopoulos czy Filippo Romagna, natomiast odeszli Khouma Babacar, Enrico Brignola, Alessandro Matri, Edoardo Goldaniga czy Andrew Gravillon.

O ile wspomniane było, że Alessandro Matri i Edoardo Goldaniga zasilili szeregi odpowiednio Brescii Calcio i Genoi CFC na zasadzie rocznego wypożyczenia, tak warto wspomnieć o Khoumie Babacarze, którego chciało wiele klubów w Europie, Enrico Brignoli czy pozyskanym tego lata Andrew Gravillonie.

Obserwowany przez takie kluby jak chociażby Fenerbahce, SPAL czy Espanyol Barcelona, Babacar ostatecznie wylądował w beniaminku Serie A, US Lecce, do którego trafił na zasadzie wypożyczenia za 3 miliony euro z ewentualnym przymusem wykupienia po spełnieniu określonych warunków.

https://twitter.com/OfficialUSLecce/status/1168617444447019008

Na podobnych zasadach co poprzednicy barwy klubowe zmienił 20-letni Enrico Brignola, który mimo, że został ściągnięty do Sassuolo przez Roberto De Zerbiego (De Zerbi prowadził go w Benevento) to nie mógł liczyć na regularną grę w koszulce Neroverdich.

Młodzieżowy reprezentant Włoch na najbliższe 12 miesięcy trafił do drugoligowego AS Livorno, gdzie na pewno będzie mógł liczyć na więcej minut spędzonych na boisku. W umowie pomiędzy klubami nie zawarto opcji transferu definitywnego.

https://twitter.com/LivornoCalcio/status/1168610255812644867

Ostatnim piłkarzem, który zmienił barwy klubowe latem jest Andrew Gravillon. 21-letni środkowy obrońca, który trafił do Neroverdich na zasadzie wypożyczenia (w ramach transferu Stefano Sensiego do Interu) został wytransferowany do grającego w Serie B Ascoli.

Gwadelupczyk w obecnym sezonie zdążył rozegrać pełne 90 minut w spotkaniu Pucharu Włoch, w których to Sassoulo mierzyło się z La Spezią.

https://www.instagram.com/p/B161R_UoPmB/?igshid=5mx9bwbzsr3m

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz