You are here: Home » Główne newsy » Carnevali: Berardi obniżył loty

Carnevali: Berardi obniżył loty

Carnevali: Berardi obniżył loty

Fot. sassuolocalcionews.it

Prezes U.S. Sassuolo Calcio, Giovanni Carnevali w rozmowie z Radio Sportiva przyznał, że Domenico Berardi nie spełnia swojego potencjału.

W ostatnich latach 23-letni prawoskrzydłowy uważany był za jednego z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia we Włoszech. Swoją dobrą grą przykuwał uwagę wielu europejskich klubów na czele z Juventusem czy Interem Mediolan.

Były młodzieżowy reprezentant Włoch mógł przenieść się chociażby do wspomnianej Starej Damy, która miała prawo jego wykupu. Berardi jednak nie chciał przenieść się do Bianconerich argumentując swoją decyzję tym, że nie będzie mógł tam liczyć na regularne występy.

Za swojego jednego z najlepszych piłkarzy włodarze Neroverdich oczekiwali w ostatnich okienkach minimum 40 milionów euro, teraz jednak patrząc na jego aktualną formę kwota ta może być nawet o połowę niższa.

O ile Berardi w minionym sezonie strzelił 10 bramek i zaliczył 11 asyst w 25 meczach (czym znacznie przyczynił się do awansu Sassuolo do fazy grupowej Ligi Europy), tak w obecnym w 26 spotkaniach zaliczył zaledwie 3 trafienia i 2 kończące podania. Warto dodać, że bieżących rozgrywkach zmarnował również 2 rzuty karne (Ze SPAL i Benevento Calcio).

Carnevali w rozmowie z Radio Sportiva nie ukrywał, że spodziewał się dużo więcej po wychowanku The Black and Greens.

Nie ma sensu tego ukrywać, Berardi nie jest już zawodnikiem, którego znaliśmy kilka lat temu, obniżył loty.

Zdaniem Carnevaliego wpływ na grę Berardiego może mieć chociażby odejście z klubu Eusebio Di Francesco i zmiany trenerów, a co za tym idzie zmiany taktyk (Zastąpił go Cristian Bucchi, którego z kolei po 15 kolejkach zastąpił Beppe Iachini). Tylko w tym jeden z decydentów Sassuolo widzi usprawiedliwienie dla tej klasy zawodnika.

Wszystko zależy od niego, wiele rzeczy może się wydarzyć w trakcie sezonu, choćby zmiana formacji przez trenera. Ale jeśli Berardi chce być zawodnikiem ze światowego topu, musi dostosować się do tego typu sytuacji. On musi uświadomić sobie, jaką ma jakość i zdecydować, co chce zrobić – dodał na zakończenie Carnevali.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz