You are here: Home » Główne newsy » Chievo i Parma zainteresowane pozyskaniem Peluso

Chievo i Parma zainteresowane pozyskaniem Peluso

Chievo i Parma zainteresowane pozyskaniem Peluso

Fot. Getty Images

Jak donosi znany włoski dziennikarz sportowy, Gianluca Di Marzio, Federico Peluso może latem pożegnać się z U.S. Sassuolo Calcio.

Zdaniem dziennikarza stacji telewizyjnej Sky Sports zainteresowanie 34-letnim lewym obrońcą Neroverdich wyrażają Chievo Verona i powracająca do Serie A, Parma.

Popularne Latające Osły chciały pozyskać 3-krotnego reprezentanta Włoch już latem minionego roku i zaoferowały mu nawet 3-letni kontrakt.

Ten jednak został w ekipie z MAPEI Stadium i w minionym sezonie był bardzo ważnym ogniwem w układnkach Cristiana Bucchiego i Beppe Iachiniego.

Były piłkarz m.in. Atalanty czy Juventusu wystąpił łącznie w 33 meczach Czarno-Zielonych i strzelił w nich 1 bramkę oraz zaliczył 1 asystę.

Teraz zainteresowanie ze strony klubu z miasta Romea i Julii powraca, jednak Chievo to nie jedyny klub, który myśli o sprowadzeniu Peluso. Chęć jego pozyskania wyraża również Parma, której włodarze przecesują włoski rynek w poszukiwaniu piłkarzy, którzy wzmocnią wszystkie formacje i swoim doświadczeniem pomogą w walce o coś więcej niż tylko uniknięcie spadku.

Peluso, który broni barw Sassuolo od lipca 2014, kiedy to dołączył z Juventusu za 4,5 miliona euro w styczniu bieżącego roku przedłużył swój kontrakt do 30 czerwca 2020 roku, a według portalu transfermarkt.de jego wartość rynkowa to 800 tysięcy euro.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz