You are here: Home » Główne newsy » Chievo Verona zdobyło MAPEI Stadium.

Chievo Verona zdobyło MAPEI Stadium.

Chievo Verona zdobyło MAPEI Stadium

W jednym z niedzielnych meczów 24.kolejki Serie A Sassuolo przegrało na własnym stadionie z Chievo Verona 1:3 (1:1).

Już w trzeciej minucie spotkania czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy Timo Letschert, który faulował w polu karnym Roberto Inglese. 25-letni napastnik, który okazał się ostatecznie bohaterem spotkania nie wykorzystał rzutu karnego. Andrea Consigli pewnie wybronił strzał wychowanka Pescary.

O dziwo na prowadzenie w 25. minucie na prowadzenie wyszli grający w osłabieniu gospodarze. Stefano Sorrentino pokonał Alessandro Matri, który dobił piłkę odbitą od słupka bramki gości.

Nie minął kwadrans, a popularne „Mussi Volanti” (Latające Osły) wyrównały wynik spotkania. Valter Birsa dośrodkował z rzutu różnego, a bramkę po strzale głową zdobył Roberto Inglese.

Do przerwy gole już nie padły, a wynik na tablicy świetlnej pokazywał wynik 1:1.

W dziewiątej minucie drugiej odsłony było już 1:2. Po raz kolejny w pole karne dośrodkował Birsa, a błąd przy próbie wybicia popełnił Andrea Consigli, który sparował piłkę wprost pod nogi Inglese, który skierował futbolówkę do siatki.

W 67. minucie było już po meczu. Trzeci raz Birsa wrzucił piłkę w pole karne, a Inglese uderzeniem głową skompletował hattricka.

Dzięki wygranej Chievo awansowało na 10.miejsce w tabeli. Sassuolo plasuje się na 14 pozycji.

Sassuolo – Chievo Verona 1:3 (1:1)

Bramki: Alessandro Matri 24′, – Roberto Inglese 36′, 56′, 67′,

Sassuolo: Consigli, Gazzola, Letschert, Acerbi, Peluso, Aquilani, Pellegrini (72. Ragusa), Duncan, Berardi (78. Iemmello), Matri (56. Antei), Politano

Chievo: Sorrentino, Gobbi (46. Meggiorini), Spolli, Dainelli, Cacciatore, Hetemaj, Radovanovic, Izco, Birsa (73. De Guzman), Castro, Inglese (85. Gakpe)

Żółte kartki: Dainelli, Gobbi, Gakpe

Czerwona kartka: Timo Letschert (4. min za faul)

Widzów: 11 000

Sędzia: Luca Pairetto.