You are here: Home » Główne newsy » Consigli zostanie w Sassuolo Calcio?

Consigli zostanie w Sassuolo Calcio?

Consigli zostanie w Sassuolo Calcio
Fot. calciomercato24.com

Andrea Consigli pozostanie w Sassuolo Calcio na kolejny sezon?

Jak donosi Sky Sport Andrea Consigli może zostać w Sassuolo Calcio na kolejny sezon. 33-letni bramkarz Neroverdich od kilku tygodni łączony był z opuszczeniem Czarno-Zielonych po 6 latach.

Najpierw zainteresowanie wychowankiem Atalanty Bergamo przejawiało Lazio, które ostatecznie sięgnęło po Pepe Reinę z Milanu.

W związku z tym faktem, że z Rossonerich do Biancocelestich odszedł były 38-krotny reprezentant Hiszpanii to sternicy Il Diavolo rozpoczęli poszukiwania zmiennika Gianluigiego Donnarummy.

Początkowo sternicy Milanu rozważali powrót na San Siro Asmira Begovicia, który z końcem sierpnia wrócił do Bournemouth. Innym kandydatem na bycie numerem 2. w bramce Czerwono-Czarnych był właśnie Andrea Consigli.

Jak donosi wspomniane Sky Sport i tutaj furtka dla Consigliego ma być zamknięta, gdyż nowym rezerwowym bramkarzem ma zostać znany kibicom Serie A Ciprian Tatarusanu.

34-letni rosły bo mierzący 198 centymetrów goalkeeper jest obecnie piłkarzem Olympique Lyon, ale w przeszłości przez 3 lata (2014-2017) związany był z AC Fiorentiną, dla której rozegrał 101 spotkań. Przepuścił w nich 119 bramek i zachował 36 czystych kont.

Z Milanem 68-krotny reprezentant Rumunii ma podpisać 3-letni kontrakt, a badania lekarskie są zaplanowane na czwartkowy poranek.

Wychodzi zatem, że Consigli pozostanie w Sassuolo, chyba, że po jego usługi zgłosi się inny mocniejszy od Neroverdich klub, najlepiej grający w europejskich pucharach.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz