You are here: Home » Główne newsy » Cristian Bucchi nowym trenerem Sassuolo Calcio

Cristian Bucchi nowym trenerem Sassuolo Calcio

Cristian Bucchi nowym trenerem Sassuolo Calcio

Fot. carpicalcionews.it

Cristian Bucchi został trenerem piłkarzy U.S. Sassuolo Calcio – poinformował we wtorek włoski klub z MAPEI Stadium. Zastąpił na tym stanowisku Eusebio Di Francesco, który przeszedł do AS Romy.

Bucchi jako piłkarz grywał na pozycji napastnika. Podczas swojej zawodowej kariery bronił barw Perugii, gdzie zadebiutował w Serie A, Cagliari, Napoli czy Bolonii. W międzyczasie zaliczał wiele wypożyczeń do klubów z Serie B – Vicenzy, Ternany, Catanii czy Ceseny. Ostatnim jego klubem było wspomniane Napoli do którego powrócił na sezon 2010/2011.

Od 15 lipca 2016 Bucchi był trenerem Perugii Calcio, z którą był bliski awansu do Serie A. Ostatecznie popularni „Grifoni” ulegli w półfinale baraży Benevento, które ostatecznie awansowało do włoskiej ekstraklasy wraz z Hellasem Verona i SPAL. Wcześniej prowadził juniorów Pescary, seniorów tego klubu oraz kluby z niższych lig jak Maceratese, Torres czy Gubbio.

Przyjście 40-letniego szkoleniowca nie uchroni od przetasowań w szeregach „Neroverdich”. Z klubem pożegnał się już praktycznie Lorenzo Pellegrini, a w jego ślady mogą iść Domenico Berardi, Francesco Acerbi, Alfred Duncan, Alessandro Matri, Diego Falcinelli, Marcello Trotta, Claud Adjapong i inni. Z kolei wśrod nowych twarzy wymienia się byłych podopiecznych jak Gianlucę Di Chiarę, Jacopo Deziego czy Francesco Nicastro.

W minionych rozgrywkach Sassuolo zajęło 12 miejsce w tabeli.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz