You are here: Home » Główne newsy » Cristian Bucchi zwolniony z funkcji trenera Sassuolo

Cristian Bucchi zwolniony z funkcji trenera Sassuolo

Cristian Bucchi zwolniony z funkcji trenera Sassuolo

Fot. lazionews24.com

Cristian Bucchi został zwolniony z funkcji trenera U.S. Sassuolo Calcio – poinformował włoski klub za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

40-latek został zwolniony z powodu słabych wyników osiąganych przez drużynę Neroverdich.

Pod wodzą Bucchiego piłkarze z Mapei Stadium rozegrali czternaście spotkań. Trzy z nich wygrali, dwa zremisowali i zanotowali aż dziewięć porażek.

W sobotę Sassuolo przegrało z Hellasem Verona 0:2 po bramkach Bruno Zuculliniego i Daniele Verdego. Bucchi prowadził The Black and Greens od początku sezonu, kiedy to objął klub po Eusebio Di Francesco.

Zdaniem włoskiej prasy nowym trenerem drużyny zostanie Beppe Iachini, który ustalił już nawet warunki nowej umowy, obowiązującej do końca czerwca 2019 roku.

53-latek pozostawał bez pracy od 3 października 2016 roku, kiedy to po 8 spotkaniach pożegnał się z posadą szkoleniowca Udinese Calcio. Wcześniej m.in. dwukrotnie prowadził Palermo, AC Sienę, Sampdorię, Brescię czy Piacenzę Calcio.

Jako piłkarz bronił barw m.in. wspomnianego Hellasu Verona, Palermo, czy Fiorentiny w barwach której spędził 5 lat. Zanotował w swojej karierze 5 występów w Olimpijskiej reprezentacji Włoch w 1988 roku.

Po 14.kolejkach Serie A Sassuolo zajmuje 16 miejsce w tabeli z punktem przewagi nad otwierającym strefę spadkową SPAL 2013.

https://twitter.com/SassuoloUS/status/935081082633854976

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz