You are here: Home » Główne newsy » Crotone rozbija Sassuolo. Dublet Marcello Trotty

Crotone rozbija Sassuolo. Dublet Marcello Trotty

W pierwszym niedzielnym meczu 35.kolejki Serie A, FC Crotone pokonało na własnym stadionie U.S. Sassuolo Calcio aż 4:1, Sassuolo, które nie przegrało od 9 spotkań i liczyło na przedłużenie tej serii. Z kolei Crotone po sensacyjnym remisie z Juventusem 1:1 i wygranej z Udinese 1:2 chciało sięgnąć po kolejne punkty, który w końcowym rozrachunku pozwolą im utrzymać się we włoskiej elicie.

Jednym z katów Neroverdich w niedzielnej potyczce okazał się Marcello Trotta, który podobnie jak Simy popisał się doppiettą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Trotta jest wypożyczony do Crotone właśnie z Sassuolo. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Domenico Berardi, który w końcu pewnie wykorzystał rzut karny.

Dla obu klubów spotkanie to miało charakter tego za przysłowiowe „sześć punktów”. Podopieczni Beppe Iachiniego w razie wygranej zapewniliby już sobie ligowy byt, natomiast gospodarze musieli za wszelką cenę sięgnąć po komplet punktów by dalej bronić się przed strefą spadkową.

Zdecydowanie o wiele lepiej w spotkanie to weszli podopieczni Waltera Zengi, którzy już w 4.minucie objęli prowadzenie za sprawą Marcello Trotty, który wykorzystał podanie od Marco Davide Faraoniego i pewnym strzałem pokonał Andrea Consigliego.

Po kwadransie, a dokładnie w 16.minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Martelli i niepewnej interwencji Consigliego, piłka trafiła w Simy’ego i odbita od 25-letniego rosłego snajpera trafiła do siatki.

W 31.minucie było już 3:0, a ponownie na listę strzelców wpisał się Marcello Trotta, który tym razem wykorzystał podanie od Andrei Naliniego i strzałem z piątego metra zaliczył doppiettę.

Gdy wydawało się, że w pierwszej odsłonie nie nic już nie ulegnie zmianie, w doliczonym czasie gry po faulu na Politano, Antonio Damato odgwizdał rzut karny, który tym razem pewnie wykorzystał Domenico Berardi.

W drugich 45 minutach mecz ten toczył się pod dyktando Crotone, co sprawiało, że Sassuolo nie było w stanie strzelić kolejnej bramki i zbliżyć się do „I Pitagorici”.

W 89.minucie Crotone dobiło piłkarzy The Black and Greens jednocześnie przypieczętowując zwycięstwo. W 89.minucie Faraoni zaadresował piłkę do Simy’ego, a ten obrócił się z piłką w polu karnym i wpakował ją do siatki na 4:1.

Dzięki tej wygranej Crotone odskoczyło do strefy spadkowej na 5 punktów. Sassuolo z 37.oczkami zakończyło tą serię gier na 13 pozycji z przewagą 6 oczek nad 18 Chievo Verona.

29.04.2018, godz. 12:30, Stadio Ezio Scida

Crotone ? Sassuolo 4:1 (3:1)

Bramki: Marcello Trotta 4′, 31′, Simy 16′, 89′, – Domenico Berardi 46′ (k),

Crotone: (4-3-3) Cordaz ? Faraoni, Ceccherini (81.min Ajeti), Capuano, Martella ? Barberis (74.min Rohden), Mandragora, Stoian ? Trotta, Simy, Nalini (86.min Sampirisi)

Sassuolo: (3-5-2) Consigli ? Lemos, Acerbi, Peluso ? Ragusa (53.min Babacar), Duncan, Magnanelli (64.min Mazzitelli), Missiroli (83.min Matri), Rogerio ? Berardi, Politano

Żółte kartki: Mandragora, Trotta, Ajeti – Lemos

Widzów: 13 600

Sędzia główny: Antonio Damato