You are here: Home » Główne newsy » Davide Nicola nowym trenerem Sassuolo?

Davide Nicola nowym trenerem Sassuolo?

Davide Nicola nowym trenerem Sassuolo

Fot. sky.it

Davide Nicola wyrasta na faworyta do objęcia U.S. Sassuolo Calcio – donosi „La Gazzetta Di Modena”

46-letni szkoleniowiec dokonał wręcz niemożliwego i utrzymał Crotone w Serie A. Największy wkład w utrzymanie beniaminka we włoskiej ekstraklasie miał Diego Falcinelli, który w 35 spotkaniach strzelił 13 bramek i zaliczył 2 asysty.

Falcinelli podobnie jak inny kluczowy piłkarz Crotone, Gian Marco Ferrari (37 meczów 3 bramki 1 kończące podanie) mają wrócić na MAPEI Stadium, gdyż w barwach ekipy z regionu Kalabrii występowali na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Na podobnej zasadzie występował na Stadio Ezio Scida, Marcello Trotta (29 gier 3 bramki 5 asyst), jednak o jego angaż stara się chociażby Las Palmas, które ma objąć inny z kandydatów na następce Eusebio Di Francesco, Roberto De Zerbi.

Jedno jest pewne, jeśli Nicola obejmie „Neroverdich” to pierwsza dwójka na pewno będzie należała do podstawowych piłkarzy Sassuolo w przyszłym sezonie. Ferrariego już wymienia się w kontekście następcy Acerbiego, a Falcinelli śmiało może wygryźć ze składu Matriego lub być jego zmiennikiem, gdyż z klubem pewnie pożegna się Gregoire Defrel.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz