You are here: Home » Główne newsy » Di Francesco: Nie pozwalam przypisywać sobie rasistowskich zachowań

Di Francesco: Nie pozwalam przypisywać sobie rasistowskich zachowań

Di Francesco: Nie pozwalam przypisywać sobie rasistowskich zachowań

fot. 90min.com

Douglas Costa szybko przeprosił swoich kolegów czy kibiców za swoje zachowanie w niedzielnym meczu przeciwko Sassuolo Calcio.

Zdaniem włoskiej prasy zachowanie brazylijskiego skrzydłowego, który zamarkował uderzenie głową, potem uderzył łokciem, a na końcu opluł Federico Di Francesco było podyktowane rasistowskimi wyzwiskami, które rzekomo padły z ust wspomnianego piłkarza Neroverdich.

Zachowanie byłego piłkarza m.in. Bayernu Monachium czy Szachtara Donieck nic nie tłumaczy co prawda i według La Vecchia Signora, syn szkoleniowca AS Romy musiał użyć naprawdę ostrych słów. Mówi się o tym, że Di Francesco nazwał Douglasa Costę „gównianym murzynem”.

Za rasizmem u Di Francesco przemawiać może chociażby zdjęcie, na którym piłkarz ten celebrował strzelenie bramki w niedopuszczalny sposób.

Oficjalnie nie potwierdzono jeszcze tych doniesień, ale sam piłkarz zdecydowanie się od nich odcina.

Jestem głęboko zaniepokojony zarzutami, które pojawiły się w niektórych mediach krajowych. Wszystkie są bardzo obraźliwe i dyskredytujące. Nie pozwalam przypisywać sobie rasistowskich zwrotów i zachowań, które nie należną do mojego kodeksu wartości etycznych. Są one jedynie imaginacją innych. Proszę i żądam szacunku – powiedział Di Francesco.

Douglas Costa za swoje zachowanie został ukarany czterema meczami zawieszenia, a to oznacza, że nie pomoże swoim kolegom w meczu z Frosinone, Bologną, Napoli i Udinese.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz